Tämä tulikin kreivin aikaan, kerrankin nostan hattua Laajasalolle, Amnesty Finlandin Johansson on melkoinen isäntä. Laajaslo kertoo Johanssonille, että puhut kuin äärioikeistolainen apartheidista.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/piispa-laajasalo-ja-amnestyn-johansson-ottivat-kovaa-yhteen-israelista-uusnatsithan-sanoo-nain/8451094
Israelkin saa tässä samalla oikeutta itselleen Amnestyn tekemisen takia.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/piispa-laajasalo-ja-amnestyn-johansson-ottivat-kovaa-yhteen-israelista-uusnatsithan-sanoo-nain/8451094
Israelkin saa tässä samalla oikeutta itselleen Amnestyn tekemisen takia.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Syksy Räsänen kuuluu Amnestyn johtokuntaan ja on julkirasisti.
Kun toistelee äärioikeiston antisemitistisiä valheita ja käyttää juutalaisten vihaajien retoriikkaa, niin ei pidä yllättyä jos jonakin päivänä naamiot tippuvat.
Amnesty on kommareiden ja putinistien järjestö.
Amnesty kuten suurin osa maailmanlaajuisista länsimaisista järjstöistä on enemmänkin CIAn alainen-
on jopa sanottu että täysin CIAn alainen ?
Hanki yleissivistys tai opettele edes googlettamaan ! Amnestyn perusti brittijuristi. Sen tarkoituksena oli tukea laittomasti vangittuja toisinajattelijoita. Sitä tehtiin hallituksille osoitetuilla kirjekampanjoilla.
Amnestyn johtajat on samanlaisia kuin kaikki putinistit. Ne nauttii itse isoa palkkaa ja kerää rahaa lähinnä oman järjestönsä taskuihin.
Israel harjoittaa terrorismia laajasti alueella
paskat.israel puolustaa kansaansa mölyapinoita ja terroria vastaan.
Pitääkö vielä pyytää anteeksi kuten esimerkiksi Ukrainassa raportin jälkeen kävi
Kannattaa pyytää anteeksi, ellei halua menettää rahoitusta. Amnesty toimii näet vapaaehtoisrahoituksella. Suurin osa ihmisistä ymmärtää mikä raportissa oli vikana.
Juutalaisvaltio perustuu uskontoon, jonka perusta on rotuoppi.
Amnesty syrjii Israelia etnisin perustein. Amnestyn johtajat ja johtokunta mukaanlukien Syksy Räsänen ovat pesunkestäviä rasisteja.
Miksi Ukrainan kohdalla eivät päde samat arviointikriteerit kuin aina muidenkin maiden kohdalla?
Ukrainaan pätevät samat kriteerit. Raportti oli luokaton, koska sen kirjoittaja ei ymmärrä sodankäynnistä mitään. Koska Ukraina on puolustuskannalla, niin se ei useinkaan määrittele missä sotaa käydään. Venäjä hyökkää armotta asutuskeskuksiin. Ukrainan on tällöin puolustauduttava siellä. Johan sen nyt maalaisjärkikin sanoo. Kaikki siviilit eivät valitettavasti halua, pysty tai uskalla lähteä näitä alueilta evakkoon. Se on eri asia, kuin siviilien käyttäminen ihmiskilpenä. On myös luonnollista, että Ukrainan armeija käyttää tällöin näillä alueilla olevia tyhjiä rakennuksia. Jossain niidenkin on levättävä ja syötävä.
Jauhottaminen? Liittyy varmaan leipomiseen?
Kaloja ainakin jauhotetaan ennenkuin paistetaan...
VESA MARTTINEN Yle 26.3.2020
Päivitetty 26.3.2020
"Helsingin hovioikeus on tänään antamallaan tuomiolla korottanut Helsingin käräjäoikeuden piispa Teemu Laajasalolle tuomitsemaa sakkorangaistusta. Asiassa on kyse Laajasalon aiempaan yritystoimintaan liittyvästä tuottamuksellisesta kirjanpitorikoksesta. "
Nostele sinä vaan hattuasi...
Tulee mieleen lahjotut lausunnot?
Jauhotut lausunnot.