Pyöräilijät verollepantaviksi

Anonyymi

Autoilijat on jo rokotettu impotenteiksi. Otetaan nyt siis Virheiden kannattajat, pyöräilijät, kohderyhmäksi.
Joka fillarista ensinnäkin valmistusvero, kumipyörävero, pieruvero, puuskutusvero, pyörätienvalmistusvero, liikenteenhaittaamisvero, ja mitä vielä sairas hallituksemme keksiikään.
Sitten ajosuoritteen mukaan kilometrivero, pieruvero, metaanikaasuvero, kakkelmarjavero, turpaanvetovero, yms. Lisäksi pyöräteille käyttömaksu joka talouteen 100€ ympäri vuoden (vrt. YLE-vero), ajoit fillarilla tai et.
Kyä tällä konstilla saadaan ne loputkin 24 kesäpyöräilijää (Hämeentie 12.08. klo 07.50 - 08.40) osallistumaan yhteiskunnan kuluihin. Suurin pyörtein tonni kuussa / fillari.
Nih.

Kylä lähtee.

5

196

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tää hölmälä verotetaan hengiltä.

    • Anonyymi

      Miksi nää saatanan fillaristit ei kävele.

      Jos ihminen olisi luoto pyöräilemään niin sillä oli jalkojen tilalla kaksi pyörää !

      😡😠😠😠🐑🐑🐑⛄☃️⛄

    • Anonyymi

      Vaadin sukupuolineutraaleja polkupyöriä. Naisten pyörän,varsinkin mummomallin, näkeminen saa minulla aikaan ankaran jökötyksen.

      • Anonyymi

        Mulla tekee virhee Jopo saman asian. Etenskin kun nuuhkii sen satulaa Virheiden puoluetoimiston eressä...


    • Salis, lopeta se vaikeiden asioiden ajattelu ja keskity paskomiseen. Se on sun erikoisalaasi. Nih ja kyä lähtee. Ja ruiks.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      271
      4687
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      29
      2841
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1801
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe