Anni Sinnemäki taas asialle.
Ehdottaa ilmaiskyytejä vain Helskngin
kaupungin työntekijöille!
Missä yhdenvertaisuus?
Ei juridisesti mahdollista.
Palkanmaksu ei suju Hesassa, ei kohta
edes julkinen liikenne.
Kuka maksaa viulut?
Arvaappa?
Ehdottaa ilmaiskyytejä vain Helskngin
kaupungin työntekijöille!
Missä yhdenvertaisuus?
Ei juridisesti mahdollista.
Palkanmaksu ei suju Hesassa, ei kohta
edes julkinen liikenne.
Kuka maksaa viulut?
Arvaappa?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meillä ei koskaan päässyt töihin viikonloppuna koska bussikuskit ei halunnut ajaa la su aamu aikaisin eikä poikittaisliikenne sujunut että olisi päässyt yöksi töihin viikonloppuisin.No ei pääse edes lentokentälle tai satamaan vieläkään ovelle asti millään.Mikä äly siinäkin on ettei metro voi mennä satamaan asti tai ratikka bussi ovelle turistit kävelee kilometrejä. Eikä uudessa satamassa ole edes näkötasannetta mistä katsella laivojen lähtöä eikä lentokentällä.Kaikki on ajateltu tyyliin kaikilla on pikkuautot tai tulee rekoilla mutta jalan liikkuvia ei ajatella.
Voidaanko uusia Hakaniemen torin haiseva mukulakivetys haisemattomaan luistamattomaan laattaan ja Kauppatorin eikö olisi jo aika vaihtaa ottaa kuvia niistä museoon.
Siltasaaren rantaan pakko saada tasanne pelkkään auringon ottoon muslimit käy päälle jos valkoinen ottaa iholle auringosta lämpöä ja väriä. Aidattu alue.
Eikä kukaan itke jos Siltasaaren sillan luodin reiät museoidaan ja siihen tulee leveä silta ja jalankulkijoille erikseen vielä pikku silta. Oikaisemikseksi.
Kaisaniemi Töölön ranta Krunikka puisto hyvin mahtuu kylpylä uimala uimahalli ota aurinkoa turvallisesti paikkoja.
Kuinkahan moni kaupungin työntekijöistä vaivautuu bussiin tai metroon?
Ennen tehtiin kaikkensa että pääsi töihin nykyään työläiset pitää kantaa työpaikalle.