Syksy Räsänen on idiootti, joka tukee Putlerin propagandaa. Erään hänen tukemansa henkilön mielestä Suomelle ei kuuluisi edes itsenäisyys vaan Venäjän pitäisi anneksoida Suomi.
Sysky Räsänen on ateisti. Pitäisikö minun ateistina ilmaista mielipiteeni tämän vuoksi? Ei tietenkään, ateismi on pienin yhteinen nimittäjä tai ei edes nimittäjä lainkaan. Minua ei kiinosta vittuakaan joku Syksy Räsäsen kaltainen hintti vaan hän voi ihan vapaati ottaa Putlerin letkua ahnaasti kurkkuunsa eikä minulla ole mitään tekemistä sen kanssa.
Syksyllä kaikki on toisin
10
196
Vastaukset
- Anonyymi
Asiallisesti olet kylllä oikeassa, mutta tuskin olisi haitaksi jos tyyli olisi edes hieman sivistyneempi.
Mieluummin jäätävän viiltävä kuin laskiämpärillä;-D"...tyyli olisi edes hieman sivistyneempi."
No eikähän tuo mulkku ole ansainnut kaiken paskan?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c3e4bcb3-1182-4a0a-9189-e771b61526a7- Anonyymi
Hih, eipä minua, vapaamielistä porvaria todellakaan ole ennen tuollaisella nimityksellä kunnoitettu.
- Anonyymi
Ei kai tuota sotaa tue kukaan ateisti. Ymmärrän että solidaarisuutta ja demokratiaa on hyvinkin paljon ateistien joukossa. Maalaisjärki astuu kehiin kun tuhossa saavutetaan lakipiste. Ja nyt ollaan jo lähellä. Tätä ei mikään Jumala suosi tai puolusta.
>>Ei kai tuota sotaa tue kukaan ateisti.
Totta kai Ukrainan oikeutta puolustaa itseään pitään tukea. Sota loppuu vasta sitten kun ryssä on ajettu pois kokonaan Ukrainan maaperältä. Tässä nappiin osuva Ville Rannan pilakuva Amnestystä ja Syksy Räsäsestä.
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/41df8c83-096b-4e5c-9375-2701a0b55f7a#gallery
Olen samaa mieltä kanssasi. Syksy on häpeäksi ateismille. Ei siitä sen enempää. Paitsi että homohan se on. Hyi helvetti! :)
"Syksy on häpeäksi ateismille. "
Kirjoitin avaukseni voimakkaassa humalassa (bentsot ja mulju), mutta pointtini on se, että ateismi on niin pieni yhteinen nimittäjä, ettei siitä kannata suuttua. Minun ja Syksyn ateisimi on samaa kuin se, ettemme todennäköisesti kumpikaan kesää auton sisuskumeja. Pitäisikö minun pillastua siitä, että Syksy on vittupää ja ei kerää auton sisuskumeja kuten minäkään en kerää? No ei tietenkään.
- Anonyymi
Syksy paskaläjä tässä Putlerin kanssa ihailemassa taivaankappaleita, Kaj Stenvallin maalauksessa.
https://preview.redd.it/k0nrd0i5aag91.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=37982e2b720e08a97086ffd99ae47342922a6032 - Anonyymi
Kukahan siis oli se Syksyn kaveri, jonka mielestä Suomi pitäisi liittää Venäjään?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978973- 928776
- 167840
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756213Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585288En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234315Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54230- 384153
- 373919
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..803813
