SANOKAA NYT HYVÄT IHMISET SELKOSUOMELLA, ETTÄ MIKSI IHMINEN, JOKA EI PIITTAA PÄTKÄÄKÄÄN RAAMATUN KÄSKYISTÄ JA OHJEISTA HALUAA PITÄÄ ITSEÄÄN KRISTITTYNÄ???!!!??? TAI OLLA SUORASTAAN PAPPISVIRASSA???!!!??? MIKSI EI PYSTY MYÖNTÄMÄÄN, ETTÄ EI USKO JUMALAAN???!!!??? KUINKA KUKAAN, JOKA USKOO JUMALAAN, OLISI PIITTAAMATTA HÄNEN KÄSKYISTÄÄN!!!???!!!
SANOKAA KUN EN YMMÄRRÄ!!!
Anonyymi
20101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Aivan? Tai minkälainen ihminen kutsuu itseään uudestisyntyneeksi uskovaksi tuntiessaan Jumalan antamat käskyt hyvin, eikä kuitenkaan vaivaudu noudattamaan niitä kaikessa elämässään
On hyvä, että kaikki eivät uudestisynny, olisi se yhtä helvettiä, jos 5 miljoonalla kansalaisella olisi jokaisella yhtä aikaa omat demoninsa kimpussa 24/7h.
Siionisteilla on synnin orjuus huumeet ja huoruus varastelu katsos ei kukaan pysty noudattamaan mitään se on niin että kun nälättää syödään kun on paskahätä käydään paskalla jos joku kuvittelee tässä maallisessa lihassa olevansa jotain erin omaista erehtyy kyllä.
Siksi koska on niitä, jotka eivät ymmärrä hokiessaan Raamatun käskyistä, että käskevä Jumala on VT:n Saatana, joka käskee lapsiakin uhrilahjoikseen, kun ne toiset mieltävät kristunuskon JumalaksiJeesuksen puhuman taivasten valtakunnan Isä Jumalan JUMALAKSI Jeesuksen opetuksin, ja koittavat noudattaa taivaallisen Isän tahtoa moraalisesTi ja eettisesti eivätkä VT:n Jahve Saatanan käskyjä, jonka Jeesus sanoo Raamatussa olevan Perkeleen.
Koska sinä et älyä kristinuskosta hölkkäsenpöläystä!
Ookonää hullu. Kuka ei piittaa sinäkö et piittaa no voi voi . Miten sinä nyt sitten piittaisit miten se näkyy sinun elämässä aamulla illalla yöllä miten kohtaat lähimmäisiä tai miten miten kohtelet heitä ? Oletko panettelija vai parantaja vai valittaja.
sinä et itse noudata sitä raamattua OLET ROSVO!
Mutta VARMUUDEKSI MINÄ EN MAINOSTA KRISTITYKSI ISTEÄNI. MUTTA ET SINÄ AINAKAAN OLE NOUDATTANUT RAAMATUN KÄSKYJÄ!
MINÄ EN AINAIKAN KUUNTELE KENENKÄÄN OIKEAOPPISUUS SAARNOJA SIITÄ MITEN MINUN TULISI ELÄÄ!
AINAKAAN
Kuka aloittajaa ohjeistaa elämään ja pitää oikeaoppisuussaarnoja. Ei minua ainakaan kukaan. Minne pitää mennä kuuntelemaan että joku noin ärsyttää. Ei kai ne kotiin tule. Eikö kannattaisi kävellä metsässä, olla kotona, rauhoittuisit ja miettisit itse haluatko uskoa vai olla uskomatta raamattuun tai saarnoihin. Rauhaa sinulle!
"Eikö kannattaisi kävellä metsässä, olla kotona, rauhoittuisit ja miettisit itse haluatko uskoa vai olla uskomatta raamattuun tai saarnoihin. "
Hyvä ohje!
Alkaisiko nyt YLÖSTEMPAUS?!
yhteisö vaatii jumala on hiljaa 🤣
Ei ole.
Jumala puhuu, yhteisöt mölisevät omiaan päälle.
Aika helppo olla kristytty. Maksaa vain kirkollisveron niin se on siinä. Ei tarvitse huutaa, ei selitellä eikä vaivaa synnit, vaan taivastie on valmiiksi taputeltu.
Tosiaan helppo nakki kun kirkollisverot mene vielä lähes automaattisesti ja niin tulee rakennettua tikapuut taivaaseen.
Jos hieman haluaa lisäpisteitä, niin voi haukkua lahkolaiseksi niitä, jotka yrittävät vähän enemmän tai vaativat sitä muita. Mutta ei sekään ole välttämätöntä, mutta ajankulukseen ja harrastuksekseen sitä voi tehdä.
Liberaali feministiteologia sanelee opin ja Raamattua väännellään tukemaan tuota harhaoppia.
Hallelujaa. Funkut jeesustelevat ja vääntelevät uskon niin umpisolmuun, ettei se kosketa aidosti enää ketään.
EHKÄ NE YMMÄRTÄÄ SEN SANAN ERI LAILLA KUIN SINÄ PIKKU PÄÄKKÖSESSÄSI. TAI MIKÄ VIELÄ PAREMPAA, LAHKOSSASI.
Muuten en ymmärtänyt edes suunnilleen.
Kritisoikaa niitä sisältöjä ja niiden etääntymistä totuudesta, osaatte kyllä. Öyhötys ei jihda minnekään.
*johda. Kiitos.