Tutkijat ovat löytäneet muinaisen olennon, jolla ei ole anusta.
En ole itse lukenut uutista, mutta kyseessä lienee jeesus
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1c6f9530-8562-43cd-8b87-11632fc72fea
jeeuksella tuskin oli anusta, pyhä mies kun oli.
Kuninkaallisetkaan eivät käy vessassa
Tutkijat löysivät muinaisen olennon
6
681
Vastaukset
- Anonyymi
jeesus söi ja ulosti samasta aukosta 🤣
- Anonyymi
Ja siinä välissä puhui jaskaa!
- Anonyymi
"Tutkijat ovat löytäneet muinaisen olennon, jolla ei ole anusta."
Ei yhden fossiilin perusteella voi kovin pitkälle meneviä johtopäätelmiä tehdä.
Onhan tänäkin päivänä monenlaisia epämuodostumia.
On kijrojoita aihe voi voi kijroittajia, olento joku joakon ommioitunut Jeesus ei ole tässä maailmassa, tulee kyllä noutamaa omansa, viimeisenä päivänä sen jäleen on tiliten aika. Meille tietää hyvää kun poistutaan ikuiseen elämään,toisen ikuiseen pimeyteen, valintoa on kaksi kumpi sinun valintasi on.
- Anonyymi
Mitä yritit sanoa? Sun tekstistä ei saa mitään selkoa
- Anonyymi
2 Tessalonikalaiskirje 2:11
"Ja sentähden Jumala lähettää heille väkevän eksytyksen, niin että he uskovat valheen, että kaikki ne tuomittaisiin, jotka eivät ole uskoneet totuutta, vaan mielistyneet vääryyteen."
Tämä tarkoittaa että se kuka on luonut todellisuuden, ajaa jumalattomat harhaan. Hän tekee heidät idiooteiksi suoraansanottuna. He luulevat pelastavansa kokonaisen planeetan vaikka eivät edes oman elämänsä päiviä määrää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1803241Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732121Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii441979- 411941
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321461Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931231- 541193
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3841071Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles114993- 42817