Helsingissä 220,01 euroa, Oslossa 330,18 euroa

Sähkö hinta megawattitunnilta. Ovat oslolaislla toki tuplasti parempi ansiotasokin, joten reaalinen sähkön hinta on heillä silti edullisempi.

Virosta viedään Venäjälle näköjään 254 MW teholla sähköä. Ehkä sitä käytetään Putinin sotavehkeiden rakentamiseen.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Otsikon hinnat keskiviikolta.
Nyt Suomi 40,49 snt/kWh, Oslo 37,45 snt/kWh, Kristiansand 49,25 snt/kWh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sähkö hinta megawattitunnilta. Ovat oslolaislla toki tuplasti parempi ansiotasokin, joten reaalinen sähkön hinta on heillä silti edullisempi.

Virosta viedään Venäjälle näköjään 254 MW teholla sähköä. Ehkä sitä käytetään Putinin sotavehkeiden rakentamiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu