Autovero pois ulkomailta tuodusta autosta

http://groups.yahoo.com/group/nocartax
Veroa veron päälle ovat poliitikkomme päättäneet. Eikö olisi aika etsiä syylliset ja saattaa heidät vastuuseen? Ulkomailta tuodusta autosta ei tulisi maksaa veroa. Autoverot on jo maksettu ostomaahan.
41033
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koska useimmissa Euroopan maissa ei ole edes autoveroa, kuten Saksassa tai Italiassa tai Ruotsissa. Eli mitään autoveroa ei ole maksettu ostomaahan.

Äänestä
  • Alv on tai mikä vatti nyt onkaan

    Äänestä

Mita jos sina aloittaisit etsimaan ja me muut sitten liitytaan mukaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoulkomailta kirjoitti:

http://groups.yahoo.com/group/nocartax
Veroa veron päälle ovat poliitikkomme päättäneet. Eikö olisi aika etsiä syylliset ja saattaa heidät vastuuseen? Ulkomailta tuodusta autosta ei tulisi maksaa veroa. Autoverot on jo maksettu ostomaahan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu