Onko Sannalla alkoholiongelma?

Olen nyt huvittuneena seurannut keskustelua Sannan juhlimisen takia. Asia ei minua sinällään liikuta. Sanna tekee vaalipudjetin, sos. dem. häviää seuraavat vaalit ja Orposta tulee uusi pääministeri. Sanna saa huippuviran EU:sta kiitokseksi siitä että on pannut Suomen maksamaan muiden maiden maksut siitäkin huolimatta että Suomi kuuluu EU:n köyhimpien maiden joukkoon.


Varsinainen huoleni koko asiassa on se että kukaan ei ole sanallakaan maininnut vaihtoehtoa että Sanna saattaisi olla alkoholisti. Pitkät useita päiviä kestävät juhlimiset ja silmät ristissä vakuuttelut että ikinä ei ole krapulaa kertovat aivan jotain muuta.

Sannan olemus on muuttunut valtavasti parissa vuodessa. Painoa on lähtenyt niin että luut törröttävät joka paikasta. Samoin kasvoissa on nähtävissä hätkähdyttävä muutos parin vuoden takaiseen. Jos ette usko niin käykää katsomassa googlen kuvahaussa miten suuri muutos on.


Jotain on nyt pahasti vialla Sannalla ja erittäin kova alkoholin käyttö joka tapauksessa heikentää aivotoimintaa pitkäksi aikaa. Onko Sannalla kanttia tehdä asialle jotain ja olla esimerkiksi puoli vuotta ilman alkoholia jotta pystyisi tekemään harkittuja päätöksiä vai antaako hän mennä yhtä soittoa vaaleihin saakka ja menee sen jälkeen hoitoon.

13

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laulaja Kikan kohtalo näköpiirissä. Kaikki alkoi siitä kun Kokoomus käynnisti "omistamissaan" valtamedioissa valtaisan kuukausien mustamaalaamiskampanjan, jolloin Marin ajautui ahdistuksissaan juopottelukierteeseen. Vasta kun Marin alistui ja ryhtyi ottamaan käskyjä vastaan Kokoomukselta, kääntyi medioiden suhtautumien päälaelleen ja Marinista alettiin tehdä mairittelevia juttuja. Nyt Kokoomus tähtää vaaleihin, eikä Marin saa enää armoa sen medioissa, kuten ei yksikään vasemmistolainen poliitikko.

      TOTUUS ON, että Suomessa on yksipuoluejärjestelmä, missä Kokoomusdiktatuuri perustuu totaaliseen mediavaltaan, yhdistettynä suurpääomien valtaan. Hän joka ei alistu, tulee medioiden avulla murskatuksi leimatuksi epäkelvoksi mihinkään vastuullisiin tehtäviin.

    • Anonyymi

      Kyllä sillä vain on tainnut nousta kusi pähän, juuri silloin kun menee hyvin. Tuli ylimieliseksi.

    • Anonyymi

      Marinin "kova alkoholinkäyttö" on persujen ja Pietarin trollien sitkeästi rakentama valhe. Se perustuu paitsi pahantahtoisuuteen, niin myös boomeri-setämiesten omaan alkoholinkäyttöön. He eivät pysty edes kuvittelemaan että joku voi mennä baariin juomaan vqin 2-3 siideriä/olutta, vaan pitävät itsensä selvänä, että käynti baarissa tarkoittaa mopon karkaamista käsistä, rajatonta ryyppäämistä, kuten se heillä itsellään yleensä merkitsee.

      • Anonyymi

        vai 2-3 annosta


      • Anonyymi

        Jos kyseessä on vain 2-3 siideriä/olutta niin ne on sitten jotain parin litran lekoja. Pari olutta ottaa raitis ihminen saunajuomaksi. Toinen mahdollisuus on sitten se huonompi eli muutakin on napattu kuin alkomahoolia ja silloin on vitsit vähissä jos sellainen kuvattu materiaali päätyy esim. venäjän tiedustelun käsiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kyseessä on vain 2-3 siideriä/olutta niin ne on sitten jotain parin litran lekoja. Pari olutta ottaa raitis ihminen saunajuomaksi. Toinen mahdollisuus on sitten se huonompi eli muutakin on napattu kuin alkomahoolia ja silloin on vitsit vähissä jos sellainen kuvattu materiaali päätyy esim. venäjän tiedustelun käsiin.

        Tanssiesitys Uusivirran kanssa ei ollut selväpäisen hommaa. Sanna ilmeisesti kuitenkin tykkää kihnuttaa itseään vieraita miehiä vasten sekä selvänä että humalassa.


    • Anonyymi

      No, ketä haittaa ja kuka tietää kuinka seksuaalinen kukakin on vapaa-aikanaan. Meillä kaikilla on hormonitoimintaa. Tai siis aikuisilla semmoista.

    • Anonyymi

      Katso Sannaa! Hän on lähestymässä neljääkymmentä ikävuotta.
      Näyttääkö hän siltä? Ei, vaan näyttää ikäisekseen erittäin hyvinvoivalta ja raikkaalta.
      Se kertoo kaiken. Se kertoo, ettei hänellä voi olla mitään päihdeongelmaa. Ei minkään laista.
      Älkää kiusatko meidän Sannaa, ettei hän kyllästy meihin ja saamme taas riesaksemme jonkun Sipilän kaltaisen kylkiäisineen sotkemaan asioitamme. Taksitoilauksestakaan emme ole vieläkään päässeet takaisin siihen, miten taksiasioiden pitäisi olla.

      • Anonyymi

        Äläppäs hupsuttele, Myllylällä oli alko-ongelma jo aktiivi aikana, samoin Nykäs Matti. Ei estänyt voittamasta mestaruuksia.


    • Anonyymi

      Sanna Marin on useimpien mielestä hyvä pääministeri.

      • Anonyymi

        Muistaako Sanna lapsensa nimen?


    • Anonyymi

      Sanna sanoo, ettei hänellä mitää ongelmaa alkoholin kanssa ole.
      Jos Sannalla on pullo viinaa, niin hän juo sen pois, eikä siitä mitään ongelmaa ehdi tulemaan?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3942
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3307
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      125
      2617
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1938
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1774
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      80
      1675
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1668
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1529
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1291
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1192
    Aihe