Jauhojengi -kappaleella jo 95.000 katsojaa ja kuulijaa

Poliittisten tapahtumien kärjesssä liikkuvat nuoret muusikot ovat tuottaneet viime viikon kuumimmasta poliittisesta uutisesta uuden, Jauhojengi -nimisen kappaleen.
https://youtu.be/RZ5Df-JCOiY

Kappale on kuunneltavissa nyt myös Spotifyssä. Jokainen poliittinen puolue pakahtuisi onnesta, jos puolueen vaalivideota katottaisiin näin ahkerasti.
11115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Katsokaapa Tontsan you tube striimiltä tänään Fixit-miekkarista, kuinka hyvät puheet Slimmillä ja Junnulla siellä olivat.
----------
Junnu oli fiksun näköinen musta puku päällä.

Äänestä

Tästä herää kysymys kilahteleeko jotain jonkun tilille? Varma hitti.

Äänestä
  • Paljonko kauppakuitin vuotaja sai tästä rahaa?

    Äänestä

Ja tämän biisin sitten keksit kun tavan kansalainen kävi kaupassa ostamassa jauhoja. Milloin tulee kananmuna-biisi ja ruisleipä-biisi? Ajattelitko tehdä kaikista yhden yksittäisen ihmisen ruokapstoksesta biisin? On tampponi-biisiä, on riisi-biisiä, on perunasalaattibiisiä, on juuusto ja pilakahvi biisiä.

Äänestä
  • Ai niin mutta myitkim ruisleipä idean Me Naiset toimittajalle että tekee ruisleivästä artikkelin.

    Äänestä

Spotify siis vakoilee. Ikinä en osta spotifyita.

Äänestä

Junnulla oli tosi hyvä puhe.

Äänestä

Mahtava biisi. Marin varmaan on tulevalla videolla😂

Äänestä

Koska tämä nousee paikallisradioiden soittolistoille? Kaikenlaisen kansalaisia kiinnostavan musiikin pitää saada soida sielläkin.

Äänestä

Sanna Marin on kautta aikojen laihoin ja kaunein suomalainen poliitikko.
https://aijaa.com/0ouDvs

Koska vaan äänestän SDP:tä, kun tulee tällainen johtajatar ja valtiatar samalla mukana

Äänestä

Nyt katsojia on jo 136.000 kaikkiaan. Tähän asiakokonaisuudteen alkaa olla aihetta julkaista jo kokonaan toinen albumi.

Eilen julki rulleet kuvat haarahinkkauksesta pitäisi sanoittaa uutena singlenä jotenkin selkeästi ja mieleen painuvasti suomalaisille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Poliittisten tapahtumien kärjesssä liikkuvat nuoret muusikot ovat tuottaneet viime viikon kuumimmasta poliittisesta uutisesta uuden, Jauhojengi -nimisen kappaleen.
https://youtu.be/RZ5Df-JCOiY

Kappale on kuunneltavissa nyt myös Spotifyssä. Jokainen poliittinen puolue pakahtuisi onnesta, jos puolueen vaalivideota katottaisiin näin ahkerasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu