Kuka hoitaa turhan ruikuttelun ja roskapuheet, jos esim. äänekäs sahajauhosärky sulattaa aineen ytimet, tai onkin pitkäkestoinen jälkitautioireyhtymä viime vaaleista?
Oikeisto-opposition mahdollinen uhrikuolema
Anonyymi
555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näkeehän tuon toisella nurkkasilmälläkin, että tuo Rinteen rupustama moraaliton hallitus on maksettu propakanda lössi. Täysin kokemattomia ja osaamattomia vispaajia.
Saavat vain kaiken sekaisin terveyden huoltoa myöten ja hoitajat lähtevät kohta jonossa ulkomaille, ja hallitus selvästi suunnittelee muslimeista hoitajia, jotka sotkevat loputkin niin, että potilaatkin lähtevät rullatuoleilla tiputusletkuineen myötämäkeen karkuun.
Älä tukehdu öyhötykseesi, persu. Liikaa asiattomuutta, liian vähän sanoja.
Millainen kohtalon kosto näistä opposition valehteluista isänmaalle seuraa?
Totuus ei ole enää minkään arvoinen Suomessa.
Kulttuurinen romahdus on ovella.
Kun mediat ja julkinen keskustelu ovat täynnä valheita ja panetteluja, jokainen voi muissakin asioissa toimia miten lystää.
Tervemenoa rotkoon, Suomi.
Valehtelu on Suomessa korvannut kritiikin. Kiitos oikeistopopulisteille (persut, Sanoma & kaiffarit) tästäkin.