FSB selvitti nopeasti Daria Duginan murhaajan....

Alustavien tietojen mukaan se on sama kuin Anna Politkovskaja murhaaja. Varmennus vaatii kuitenkin muutaman päivän että saadaan varmempi totuus.

https://www.verkkouutiset.fi/a/fsb-vaittaa-selvittaneensa-autopommi-iskun-tekijan/#a201fef8
22133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Meneekö varmennuksessa ehkäpä muutama viikko, koska tehtävä on hyvin vaativa, joten asiassa tuee olla hyvin tarkka ja varma lopputuloksesta.

Äänestä

Dugin on mielisairas fasisti Venäjän imperiumihaaveiden kanssa. Miten noin stanan primitiivinen hullu voi saada noin paljon vaikutusvaltaa? Ehkä siksi, että se uppoaa muihin primitiivisiin apinoihin kuten Putleriin niin hyvin.

Äänestä
  • "Joka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu", jälleen kerran toteutui - milloin on vihalla hyvää saavutettu..?

    Äänestä

  • "Itse taidat olla aika pöpi,raivokirjoituksistasi päätellen joku lgbtq-pilleristi"!!!

    Äänestä

  • Putin ja hänen lähipiirinsä ovat härskejä varkaita. Semmoisiin ihmisiin Duginin natsismi uppoaa kuin vanhaan ihmiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Itse taidat olla aika pöpi,raivokirjoituksistasi päätellen joku lgbtq-pilleristi"!!!

    Tarkoitatko Duginaa? Tuota rapeaksi paistettua natsihuoraa.

    Äänestä

Päästivät sitten takaisin maahan. Politkovskaja oli kuitenkin Putinin arvostelija ja Dugina Putinin aivojen tytär🧐 Ai, niin se motiivi.

Äänestä

Löytäisikö FSB miten nopeasti Pekka Katajan murhaa yrittäneen?

Äänestä

Juu, ottivat kiinni ensimmäisen Ukrainalaisen jonka löysivät ja kokevat uhkana diktaattorille.

Äänestä

Lukekaa General SVR:n kirjoitus TG:ssä tänään. Siellä on tarjolla yksi selitys tähän tapahtumaan.

Äänestä
  • General SVR ei ole luotettava sivusto - noh - niinkuin ei mikään Neukkulassa -
    sekin on valetta kaikki.

    Äänestä

"Izvestijassa näkyy video murhaajasta"!!!

Äänestä

Niin niin, mutta kuka se sen Politkovskajan tappoi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No, eikä se ole sama kuin se joka tappoi Alexander Litvinenkon !!!

    https://yle.fi/uutiset/3-8607825

    No, tuohan kertoo sitten koko tarinan.

    Äänestä

Sama, joka on yrittänyt tappaa Navalnin.

Äänestä

Kalsarimyrkyttäjä. Jäljet johtaa Putleron bunkkeriin.

Äänestä

Minnepä muualle. Kun ei nyt ei ollut hyödyllistä syyttää tsetseenejä.

Äänestä

Gremlin käskyläiset itse räjäyttivät sen auton. Sen todistaa se, että muka samantien tietävät syyllisen, joka on täyttä propakandaa ja valetta. kuten ennenkin.

Äänestä

Putinin juonia. Duugini on ruennu ryppyilee.

Äänestä

"Myötuntoa poliitikoilta" Hesarin juttu vuodelta 1992 koskien Salman Rushdieta ja hänen Suomen vierailuaan. Silloinen vasemmistoliitto, lähinnä Claus Anderssonin äänellä, otti vahvasti kantaa Rushdien ja sananvapauden puolesta.

Li Anderson (yhdellä s-kirjaimella) on vuonna 2022 hiljaa kun sama kirjailija yritetään tappaa ettei pelottaisi muslimiäänestäjiään pois.

https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000003181231.html

Äänestä
  • Oijoi. Nyt tuli moka. Tämä kommentti tuli väärään ketjuun. Piti mennä toiseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alustavien tietojen mukaan se on sama kuin Anna Politkovskaja murhaaja. Varmennus vaatii kuitenkin muutaman päivän että saadaan varmempi totuus.

https://www.verkkouutiset.fi/a/fsb-vaittaa-selvittaneensa-autopommi-iskun-tekijan/#a201fef8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu