https://www.is.fi/politiikka/art-2000009022258.html
Marin sairaalla käytöksellään näyttää esimerkkiä nuorisolle mitä kaikkea sairasta voi tehdä.
Suomella on ollut matkan varrella hyviä Presidenttejä sekä Pääministereitä.
Presidentti kannusti Suomalaisia rukoilemaan ja tekemään parannusta synnillisistä teoistaan.
Juuri noin maan johdon tulee toimia.
Marin sairaalla käytöksellään näyttää esimerkkiä nuorisolle mitä kaikkea sairasta voi tehdä.
Suomella on ollut matkan varrella hyviä Presidenttejä sekä Pääministereitä.
Presidentti kannusti Suomalaisia rukoilemaan ja tekemään parannusta synnillisistä teoistaan.
Juuri noin maan johdon tulee toimia.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Moraalillisuus (eettisyys) riippuu tarkastelijan "taustasta". Kristilliseen satuun uskovan ikälopun vanhuksen silmin Suomessa lienee nykyisin valtavasti moraalitonta. Mutta onko hiphop tanssi tai alkoholin nauttiminen kenenkään järjissään olevan mielestä -moraalitonta-, ministerille -epäsoveliasta- se selvästi on etenkin vanhuksille/dementikoille. Mutta ministeriä on järkevää arvioida ministerisuoritustensa perusteella, kuten viirushippa.
Kristillisen "sadun" takia länsimainen yhteiskunta on kehittynyt tähän pisteeseen kuin se nyt on. Nyt punaiset ateistit romuttaa sitä kaikella tavalla.
Nähtiin neukkulassa mihin ateismi johtaa.
Nähdään eukkulassa mihin ateismi johtaa. Toisaalta uskonnollinen tyhjiö täyttyy eräällä uskonnolla josta punikit jotka yleensä ovat ateisteja, tykkää.
Se uskonto ottaa ateistien välinpitämättömyyden takia tai heidän halustaan vallan Ruotsissa tulevina vuosikymmeninä.
Suomessa tämä tapahtuu hieman myöhemmin.
Sanna Marin ei ollut oman Isänsä hautajaisissa!
Sanna Marinilta kyllä löytyy aikaa tavata kaikenlaisia tyhjäpäitä ja remuta heidän kanssaan.
Sanna Marinin tulisi olla esikuva koko kansalle ryhdikkäällä käytöksellään. mutta hän on vetänyt Pääministerin viran lokaan
Miten olisi mahdollista, että sosialidemokraattinen pääministeri olisi esimerkiksi persuille esikuva?
Näytäisi että Marinilla mustelma otsassa? Onko biletyksestä tullut kaatumisesta vai Markukselta, vai meikkaus virhe
Mitäköhän nämä Mrinin ns. ystävät kertovat pääministeristä henkilönä. Eikö ystäviin pitäisi voida luottaa, ettei Marinin tarvitsisi kaiken aikaa olla pahoittelemassa julkisuuteen vuodettuja kuvia ja videoita, joissa itsekin esiintyy. Eikö tässä ole
ystävyyden pettämisestä. Kyllä 36 vuotiaan pitäisi jo osata valita ystävänsä. Keskenkasvuista touhua. Aikuistu jo Marin ja kanna vastuusi vaativasta tehtävästä tai jätä se suosiolla, kun se ei näy kovinkaan kiinnostavan.
Soppa vaan sakenee, nautitaan.
Hjallis sanoo että pääministerin pitää erota jos ei ole ollut työkykyinen töissä. Hän epäilee että ei ole ollut.
Hjallis on täysi pelle kuin voi olla.
Juodaan Italiassa syödään hyvin remmiä vedetään perässään
Niin, Venäjältä ei paljon matkustella. Kyllähän se siellä vituttaa, mutta oma on syynne.
Toiset taas juhlii toinen laskee saako ostettua lääkkeitä vai ruokaa
Kumpaakin saa jos ei tuhlaa rahojaan tilaamalla Seiskaa.
Laitetaan sinne kansan piikkiin vaan lisää
Nuorison kanssa hän bailaa. Nuoriso tässä huonoa esimerkkiä näyttää varhaiskeski-ikäiselle tädille.
Pääministerin tulee olla suoraselkäinen ja sanansa pitävä ja vastuunsa kantava riippumatta mihinkä puolueeseen kuuluu.
Pääministerin on kaikessa ajateltava ja ajettava Suomen/Suomalaisten etua!
Pääministeri on Kansanedustaja joten toiminnan tulee olla sen mukaista.
Suomen kansalainen ei ole juhlinut ja ryypännyt ja sekoillut koskaan Kesärannassa.
Pääministeri edustaa äänestäjiään eikä ainostaan itseään
Onhan monikin Suomen kansalainen juhlinut Kesärannassa. Et taida paljon tietää Suomen asioista.
Pitää todeta, että joku suunnitellu Marinin alasajon, ts. Marinin lähtölaskenta alkanut.
Marinin meno on kuin Titanicilla.
Värivalot, aina soi ja vesi nousee....
Orkesteri soittaa vielä hätärakettien lentäessä
Ja mariini ryyppää ja bailaa vaikka vesi huutelee jo uumaa....
Kaikki käytettävät konstit näköjään on nykyisin sallittu, media jne. jos joku halutaan pois virastaan.
Mediassa ei ole mitään puolueetonta. Se juoksee rahan perässä ja tekee ihan mitä sen halutaan tekevän.
Marin täyin holtiton. Ei pääse enää edes Sokoksen kassaksi, luottamus mennyt
Esson kassalle höyrymakkaroita myymään.
Tai B luokan pornofilmiin.
Oksettava akka🤮
Kyllä ottaa ryssillä koville.
O tempora, o mores!
Marin on tuhonnut vuosien päihdevalistuksen käytöksellään