Sannan reilut bilekaverit

Mistä kaikki noi sabrinat ja muut turhimukset onkin "vahinkossa" joutuneet
Sannan "kavereiksi" ?
Julkisuutta vaan haettu ja tuhottu Mailmanluokan politikon ura.
Nyt vain vaihto taas kerran edessä .
Antti Lidman on ensviikolla uus pääministeri.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onko tää sabrina venäläinen ? On kyllä Sanna eksynyt porukkaan.
Vieläkö Sanna aikoo pitää näitä " kavereita" vai oppiko jo !

Äänestä
  • Sanna Marinin oppimiskyky on todisteiden valossa varsin vajavainen. Pitää kuitenkin muistaa, että hän on kotonaan saanut sateenkaari-kasvatuksen, joten niin makaa kuin petaa. Tuo jauhojengi, jonka kanssa Marin hengaille, tietenkin pyrkii pois pimeistä kaapeistaan ja yrittää näin valtiollisen tahon siivellä normalisoida poikkeavan suuntauksensa. Meidän muiden oudon vaikuttamisen kohteiksi joutuneiden on pidettävä pää kylmänä menemättä mukaan tuohon outoon jauho maailmaan, jossa Suomen pääministeri nyt riekkuu. Marin pyytelee anteeksi noiden kuvien julkaisua mutta ei vihjettäkään siitä, että ne tilaisuudet, joissa nuo kuvat ja videot, on otettu, eivät sovi pääministerille vaikka ne epäilemättä kuvastavatkin Sanna Marinin henkilökohtaisia poikkeavia mieltymyksiä.

    Äänestä

Maksoivatko veronmaksajat nämä kaikki muut bileet, kun Sanna on ilmoittanut, että on olisi pitänyt vain yhdet yksityiset juhlat kesällä?
Kuka tutkii?

Äänestä
  • Veronmaksajien piikkin meni sillä se on satavarmaa, että nuo poikkeavan suunnan missikset eivät maksa mistään mitään kun ovat pääministerillä kylässä. Tietenkin maksajaa yritetään piilotella erilaisten koukeroiden avulla mutta totuus ei katoa joihinkin byrokratian rattaisiin. Aamiaiset tai iltajuomat samaan piikkin, niin se meni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Veronmaksajien piikkin meni sillä se on satavarmaa, että nuo poikkeavan suunnan missikset eivät maksa mistään mitään kun ovat pääministerillä kylässä. Tietenkin maksajaa yritetään piilotella erilaisten koukeroiden avulla mutta totuus ei katoa joihinkin byrokratian rattaisiin. Aamiaiset tai iltajuomat samaan piikkin, niin se meni.

    Outoa, että väittää, että tilaisuuksissa ollut kansanedustajia, toimittajia ja muita vaikuttajia.
    Nuo sabinat jne tuskin ovat näitä eli ei voi maksattaa veronmaksajilla noita bilekuluja!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Outoa, että väittää, että tilaisuuksissa ollut kansanedustajia, toimittajia ja muita vaikuttajia.
    Nuo sabinat jne tuskin ovat näitä eli ei voi maksattaa veronmaksajilla noita bilekuluja!!!

    Onko taas menneet omat ja valtion rahat ja kulut sekaisin?
    Kohta itkee taas, että ei tiennyt, että ei veronmaksajien rahoilla kestitä ja juoteta omia ystäviä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä kaikki noi sabrinat ja muut turhimukset onkin "vahinkossa" joutuneet
Sannan "kavereiksi" ?
Julkisuutta vaan haettu ja tuhottu Mailmanluokan politikon ura.
Nyt vain vaihto taas kerran edessä .
Antti Lidman on ensviikolla uus pääministeri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu