Siellä on ihmisillä vapaus jota demokraattinen hallinto tukee.
Tällaista katuvapautta ei esim. Texas koskaan sallisi:
https://www.youtube.com/watch?v=YB6gwOBCIwE
Philadelphia on USA:n demokratian ytimiä.
14
139
Vastaukset
Texas onkin republikaanien paskavaltio jossa ihmisen vapautta omaan elämäänsä rajoitetaan.
Luovaan älylliseen tuotantoon tarvitaan narkoottisia stimulantteja jotta elämän todellisuus paljastuisi sitä etsiville.- Anonyymi
Pihlatelphia on putinistien suuren saatanan eli USA:n pääkaupunki tai siis oli kunnes pääkaupunki kaapaattiin usean mutkan kautta lopulta Oshinktonoon.
- Anonyymi
Videolinkki ei toimi koska epämiellyttävien videoiden osoitelinkit piilotetaan.
SBC News kanavalla on tuoreita videoita Kensington Avenuelta Philadelphiasta.- Anonyymi
Kiva että kaupunki on järjestänyt huumeiden käyttäjille riittävät ja ilmavat tilat.
Meillä keskustellaan vieläkin vain jostakin käyttöhuoneesta.
- Anonyymi
On itseasiassa Republikaanien vika että Amerikassa on tuollainen meno, kun ei ole yleistä sosiaaliturvaa tai terveydenhuoltoa väki joutuu muuttamaan kadulle.
- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Tuo on tyypillistä sosialistista ajattelua.
Yksilön vastuu itsestään kiistetään.Jumapekkule onko Trumppi sosialisti kun ei ota vastuuta itsestään eikä omien tekojensa seurauksista. Mää alan heti sosialistiksi jos kerran pääsen silloin trumpiksi trumpin paikalle. Ai niin mutta silloinhan minusta tulee sosialisti ... hällävälii kunhan ruplat ilmestyvät määräpäivinä pankkitilille niin alan vaikka hortonomiksi.
Anonyymi kirjoitti:
Jumapekkule onko Trumppi sosialisti kun ei ota vastuuta itsestään eikä omien tekojensa seurauksista. Mää alan heti sosialistiksi jos kerran pääsen silloin trumpiksi trumpin paikalle. Ai niin mutta silloinhan minusta tulee sosialisti ... hällävälii kunhan ruplat ilmestyvät määräpäivinä pankkitilille niin alan vaikka hortonomiksi.
California on demokraattien ydinalueita.
He ovat hoitaneet kodittomien asiat hyvin. Osavaltio on antanut heille mahtavat tilat asuinkäyttöön:
https://www.youtube.com/watch?v=yRWmKh13b50- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Tuo on tyypillistä sosialistista ajattelua.
Yksilön vastuu itsestään kiistetään.Sanoo tyyppi jonka koko olemassaolo perustuu sille että syntyi valtioon jossa on sosiaaliturva, ilmainen koulutus ruokineen, sekä tietenkin yleinen terveydenhuolto.
Anonyymi kirjoitti:
Sanoo tyyppi jonka koko olemassaolo perustuu sille että syntyi valtioon jossa on sosiaaliturva, ilmainen koulutus ruokineen, sekä tietenkin yleinen terveydenhuolto.
Olen toiminut yrittäjänä rapiat 35 vuotta ja kauttani on kulkenut miljoonia euroja veroina ja sosiaaliturvamaksuja kunnille ja valtiolle joten pidä sinä pummi pääsi kiinni.
- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Olen toiminut yrittäjänä rapiat 35 vuotta ja kauttani on kulkenut miljoonia euroja veroina ja sosiaaliturvamaksuja kunnille ja valtiolle joten pidä sinä pummi pääsi kiinni.
Ja mitä sitten?
- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Olen toiminut yrittäjänä rapiat 35 vuotta ja kauttani on kulkenut miljoonia euroja veroina ja sosiaaliturvamaksuja kunnille ja valtiolle joten pidä sinä pummi pääsi kiinni.
Tajuatko että tuolla juuri todistit mitä koitin sanoa?
Sinä, joka ei muistaakseni kertomasi mukaan syntynyt kultalusikka suussa, vaan eli karun lapsuuden, sai silti Suomalaisen Yhteiskunnan ja hyvinvoinnin ansiosta elämään avaimet joilla pystyit kaikkeen tuohon.
Ilman sitä koulua, jota sinäkin kaiketi kävit, et olisi pääsynyt mihinkään. Tuskin osaisit edes lukea. Hyvin yleinen ongelma maissa joissa ei ole Suomen kaltaista yhteiskunnan järjestämää koulutusta on se että sinun kaltaisella lapsuudella varustetut ei päädy muualle kuin vankilaan.
Noin sivumennen, jotta tuo olitko yrittäjä vai vain pummi itse, kertoisit toki mikä oli firman nimi niin asia voidaan varmentaa. Ilman varmennusta on kyseenalaista onko asia totta vai ei.
- Anonyymi
Ongelma vain taitaa olla. että USA ei ole demokratinen maa, vaan perustuslaillinen liittovaltio. Tältä näyttää demokraattinen Kensington Philly:
https://www.youtube.com/watch?v=uzt0gV__Qzw
Enpä tiedä onko tuossa kauheasti kehumista. Sama meininki jokaisessa demareiden johtamassa kaupungissa ja osavaltiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1422653Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3601977- 401707
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii321566Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110918Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772