Heti erotettava virastaan , emme tarvitse uutta Boris Johnsonia niinkuin briteissä Marin ryyppää joka päivä valtion verovaroilla, hyi hyi putipuksu marin pysyköön paskahuussin pesussa.
Suomen pääministeri JUOPPO.
Anonyymi
20280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Marin pois virasta nyt. Pilaa Suomen maineen ryyppäämisellään.
Boris Jeltsin oli koko ajan kännissä kuin sika ja kaatoi kommunisti-vallan venäjällä-
ja sehän teitä putinisti-persuja kiukuttaa,,...?
Marin on täysi juoppo putipuksu erotettava virastaan heti pilaa Suomenvaltion maineen maailmalla.
Mutta kun se on nainen niin sen pitää saada ryypätä rauhassa.
onhna tuo mennyt holtittomaksi taustajoukoillakin kun kesärantaan monta tilataksia tulee pintaliitäjä niistäjä pissis väkeä henkilö tietoja TARKISTAMATTA?
näitä kaikki loputtomia listoja sisältäviä juttuja kun summaa.. alusta astihan ollut kaikkea kun maskihuijariakin puolusti..
Miksi valehtelet?
"Valtioneuvoston turvallisuuskoneistolla oli tieto pääministeri Sanna Marinin Ruisrock-jatkoista sekä vieraiden henkilöllisyydestä hyvissä ajoin etukäteen, sanoo turvallisuusjohtaja Ahti Kurvinen."
"Kurvisen mukaan Marinin järjestämät juhlat pääministerin virka-asunnossa Kesärannassa eivät ole aiheuttaneet turvallisuushuolia eikä juhlimiseen ole tarvinnut puuttua. Kaikissa Kesärannan tilaisuuksissa on läsnä turvallisuuskoneisto."
"Kurvinen muistuttaa, että pääministerillä on lupa järjestää yksityistilaisuuksia Kesärannassa. – Järjestelyistä sovitaan aina erikseen meidän turvallisuuskoneiston kanssa ja niin on tässäkin tilaisuudessa sovittu, Kurvinen sanoo."
Aloittajan kannattaa opetella ensin kirjoittamaan, ennen kuin arvostelee muita.
Minä tykkään Boris Johnsonista.
Sanna Marin on epäpätevä ja ylimielinen!! on ylittänyt toimivaltansa!! Hakee vain huomiota, joten pian pois pääministerin virasta!!!!!!
Ryssäntrolli sai itkupotkuraivarin.
Heh heh, vai että Boris Johnson ryypiskeli. Pelkkä partiopoika Venäjän Boriksen (Jeltsin) rinnalla.
EI TEIDÄN OLE PAKKO PITÄÄ KYVYTÖNTÄ JA JUOPPOA PÄÄMINISTERIÄ.
KUKA SE OIKEIN SE JOKA ÄÄNESTÄÄ, EI KUKAAN. SE ON SILLÄ SELVÄ. PUTOAA POIS.
JO OLI AIKAKIN.
Ota lääkkeesi möykkääjä että rauhoitut.
Äänestän SDP:tä pelkästään siksi että teitä luuseri runkkareita vituttaa maximaalisen paljon.
Pitäiskö keskittyä todelliseen ongelmaan ja jättää moukkamainen valehtelu ja mustamaalaus.
Työ- ja elinkeinoministeriön (TEM) mukaan Lintilän edustuskulut ovat tällä vaalikaudella olleet 26 135 euroa, josta alkoholiostoja on 2 933 eurolla. Ylivoimaisesti suurin menoerä on ravitsemuspalvelut (18 784 euroa).
Suurin yksittäinen alkoholilaskutus (297 euroa) on tehty 16. kesäkuuta 2020 eli samana päivänä, kun ministeriö julkaisi verkkosivuillaan sisäisen selvityksensä Lintilän edeltäjän Katri Kulmunin (kesk) kohutuista viestintävalmennuksista.
Pääministerillä ei ole viinakaappia
Pääministeri Sanna Marinin erityisavustaja Iida Vallinin mukaan pääministerillä ei ole viinakaappia.
Vallinin mukaan valtioneuvoston kanslia on hankkinut satunnaisesti kuohuviiniä edustustilaisuuksia varten.
– Muistelen, että kuohuviinilasilliset on tarjottu hallituskauden aikana esimerkiksi läksiäisten ja 60-vuotissyntymäpäivämuistamisen yhteydessä, Vallin viestittää IL:lle.
LINTILÄN ALKOHOLIONGELMA on KESKUSTAN pimittämä iso virhe!
Vanha kekkosmainen kännikala.
Sanna ei ole juoppo kuten aloittaja antaa ymmärtää, nähdäkseni hän on siirtynyt jo seuraavalle tasolle arvostettujen sekakäyttäjien luokkaan. Kaikki käy.
Viestiketju kertoo kirjoittajasta paljon enemmän kuin kirjoituksen kohteesta.
No niin lapsukaiset. Peskääpä hampaanne niin joudutte nukkumaan.
Bile-Sanna tiettävästi siirtynyt kokaiinista kovempiin aineisiin
https://youtu.be/d4iBfqyqSNw