Puolueen nimi on "Kaikki käy". Puolueen tavoite on pitää omasta hillotolpasta kiinni kynsin hampain. Maan asiat eivät huoleta yhtäkään politikkoa. On sotaa, köyhyyttä, kurjuutta, hoidon puutetta, konkursseja, Mutt ei huolta kun ministerit ja kanisterit voivat hyvin. Heillä on aihetta ja varallisuutta juhlia vaikka vuorokaudet läpeensä.
Kun kansalaiset yrittävät vaatia jotain apua ja helpotusta elämäänsä niin röyhkeästi sanotaan ettei ole varaa tai tuet kohdistuu väärin. Joten ei tehdä mitään. Ulkomaiden ongelmia kyllä ollaan etukenossa rahoittamassa ja hoitamassa.
Meillä on yksipuolue järjestelmä
Anonyymi
1
67
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka tätä muka demokratiaa ohjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943899Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512772Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101179Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107676