Kuvien ja videoiden levittämiseen puututtava

Anonyymi

Tuskin juuri kukaan olisi huomioinut ja arvostellut pääministerin bilettämisiä jos niistä ei olisi julkaistu noita kyseenalaisia videoita ja kuvia. Kuinkahan moneen jossain julkaistuun kuvaan ja videoon olen itse päätynyt osallistuessani tänä kesänä erilaisiin julkisiin tapahtumiin ja yksityisjuhliin? Ihmisillä näyttää nykyään olevan koko ajan tarve pitää puhelimet esillä, kuvata ja videoida kaikkea muistamatta ihmisten yksityisyyden suojaa.
Nyt olisi kyllä paikallaan avata keskustelua ja puuttua kovin sanoin tähän jatkuvaan kuvaamiseseen sekä kuvien ja videoiden julkaisemiseen Somessa. Julkisuuden henkilöillä on varmasti tarve tuoda itseään esille, mutta alkavatko nämä nuorempien ja vanhempienkin missukoiden ja muiden julkkisten tissien ja peppujen julkiset esittelyt mennä jo sairaaloiselle tasolle?

0

84

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

        Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
        Maailman menoa
        318
        11942
      2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

        Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
        Maailman menoa
        153
        11084
      3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
        Maailman menoa
        252
        6407
      4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

        Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
        Maailman menoa
        227
        5229
      5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

        Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
        Maailman menoa
        168
        3684
      6. Pystyisitkö olla

        Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
        Ikävä
        174
        3558
      7. L/OVER ikuisesti minun

        Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
        Ikävä
        50
        2533
      8. Mitä voisit miehenä tehdä?

        Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
        Ikävä
        329
        2000
      9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

        Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
        Työ ja opiskelu
        12
        1844
      10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

        Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
        Tv-sarjat
        17
        1735
      Aihe