Onko putler Venäjän kautta aikojen ylivoimaisesti surkein

Anonyymi

Ja kyvyttömiä presidentti ???

Siltä se ainakin näyttäää ??????

9

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, ei ole pienintä epäilystäkään tuosta...
      Ja ainakin se on surkein pressa kautta aikojen... Ei edes Castro ollut noin surkea...

    • Anonyymi

      Täysin epäsopiva virkaansa. Elää omissa harhoissaan.

    • Anonyymi

      Putler halusi kohentaa Venäjän kansainvälistä arvostusta ja nyt Venäjän arvostus on samassa roskaluokassa kuin toisen roistovaltion Pohjois-Korean. Venäläiset suljetaan ulos kaikesta, niin urheilussa kuin kulttuurissakin.

      Putler halusi pelastaa venäläisiä Ukrainassa ja nyt Ukrainassa on jo kuollut monta kertaa enemmän venäläisiä kuin viimeisen 8 vuoden aikana yhteensä.

      Putler halusi kohentaa maansa taloutta ja nyt Venäjä on syvissä talousvaikeuksissa, jotka koko ajan vain syvenevät. Ulkomaiset yritykset häipyivät , kotimaisilla ei ole osaamista eikä tarvittavia materiaaleja. Kukaan ei tuo Venäjälle eikä valmista Venäjällä siellä tarvittavia komponentteja eikä varaosia.

      Putler halusi estää lähialuun maita liittymästä Natoon ja nyt kaksin uutta maata sen lähistöllä, toinen vielä rajanaapuri, ovat liittymässä Natoon.

      Onkohan se Putler maailman tyhmin mies.

    • Anonyymi

      Se on koko vallassaolo aikansa juoninut tuota piruutta ja hyökkäyksiään pikkunaapuriensa kimppuun. Onneksi Natoa ei ajettu alas, vaikka oli hölömön hommaa joillakin valtioilla purkaa puolustustaan.

    • Anonyymi

      Eikös tuo yritä Stalinin vertaiseksi. Venäläiset ei vaan ymmärrä mitä tulossa jos Putin pitkääkin saa touhuta.. Nythän tuo porukka on täysin alistunutta ja luule ettei itseä koske kun nyt on hiljaa.

      • Anonyymi

        Stalinin tyrannian jälkeen Neuvostoliitossa piti valtaa itsevaltainen politbyroo, jolloin valta ei sentään ollut keskittynyt vain yhdelle kuten nyt taas on ja meno sen mukaista.


    • Anonyymi

      No Stalin tappoi omasta kansastaan n.1,5 milj ja pidätti 7,5–14,0 milj ihmistä joista joutui tuntematon määrä keskitysleireille.

      • Anonyymi

        Stalin/Neuvostoliitto aiheutti Ukrainaan nälänhädän 1930-luvun alussa "Holodomor" jossa kuoli n.4milj ihmistä joka muistetaan vielä tänäkin päivänä sielä.


    • Anonyymi

      Demarit kaipaa niitä tilastoja vielä todisteikseen. Nähdäkseen että kyllä näin on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      55
      4863
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      177
      4338
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      4003
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3932
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3721
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      80
      3542
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      108
      3140
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2925
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2544
    Aihe