HYVINKÄÄN KELA: NARKKAIREITA TÖISSÄ!! ASAP

Anonyymi

Hyvinkään kelassa töissä narkkareita.

On pakko antaa palaute julkisesti, Hyvinkään kelan työntekijät on näemmä joka päivä keskustan baareissa ja terasseilla a) täysin humalassa, liian päihtyneitä b) ravintolan järjestyksenvalvojat on kertoneet, että kelalaiset käyttävät huumeita. kuulemma joskus myös töissä ollessaan. Kuulemma kassissa on viinapulloja ja neuloja, jopa virka-aikana. Myös poliisi on alkanut partioida tiuhemmin keskustan ja kelan laitoksen lähellä huomattavasti enemmän.

Nämä kelalaiset myös käyttäytyvät todella häiritsevästi julkisilla paikoilla. Huutavat, rääkyvät, heittävät tyhjiä viinapulloja kaupunkilaisten päälle, karjuvat huumepäissään, huutavat aineissaan aivan käsittämättömän törkeitä herjoja ihmisille. Kahviloissa kyttäävät naisten käsilaukkuja ja miesten housuntaskuja voiko napata lompakkoja, ovat kuulemma tässä toisinaan onnistuneet. Näköjään lisää rahaa neuloihin ja katukauppaan pitää aina olla. Ovat myös pyytäneet rahaa lainaan asiakkailta.

Miten tällainen järkyttävä käytös on mahdollista? Eikö kela enää katso millaisia henkilöitä heillä on töissä? Näköjään aggresiivisia ja rappeutuneita narkkareita saa halvalla palkattua tiesmistä. Ei voi olla tällaista kristillisessä sivistysvaltiossa, tämä on täysin mahdotonta hyväksyä. toivottavasti myös Poliisi puuttuu tähän ongelmaan ja passittaa huumehörhöt jokelaan. Aivan älytöntä, että tuohon laitokseen menee veronmaksajien rahoja ties miten paljon. Aivan turhaan. Ei tämä ole oikein ja sen voi sanoa ääneen.

11

1317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuosta aloituksesta lähtee tutkintapyyntö poliisille. Kannattaisi kyllä hiukan ajatella mitä kirjoittaa.

    • Anonyymi

      mutta entäs jos kirjoitus onkin totta??? Luulisi että kelassa työntekijöiltä on määrätty päihde testi?? omituista jos ei ole kuitenkin tekevät arkaluonteista työtä??

      • Anonyymi

        Onko itseltäsi otettu huumetesti?


    • Anonyymi

      Helpottiko aloittajaa avautuminen. Laitat aika paksua tekstiä. Etkö saanut rahaa vai miksi moinen melskaaminen.

      • Anonyymi

        Oliko kiire valehtelemaan
        asia … kivaksi?


    • Anonyymi

      Jättikö kelaukkos sut

    • Anonyymi

      Onko ne kohdelleet sua huonosti, aloittaja? Niin muakin. Nauroivat ja kysyivät että oonko ollut joskus muka töissä. No, nykyään mä palvelen heitä.

    • Anonyymi

      Ja kuka uskaltaa kyseenalaistaa - jos vaikka onkin totta?

      Lääkäreiden käytös on samanlainen ongelma.
      Lääkärit saa maksun käytöksestään viimeistään
      helvetissä,

      kuka siivoaa kelalaisten käytöstä tässä maailmassa?

      Rohkaisuryyppyä työpaikalla,
      hyvinkäällä jos missä se olisi mahdollista.

    • Anonyymi

      Ilmankos sieltä tulee outoja puheluita.

    • Anonyymi

      Kannattaisi hieman miettiä millaista tekstiä syöltää. Ehkä taustalla huono käynti kokemus ko. toimipisteessä.

    • Anonyymi

      Mut tän Kelan vartija on söpö!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4888
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2741
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2514
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1943
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1842
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      88
      1671
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1612
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      1544
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1200
    Aihe