Kapitaali-imperiumin iskujoukot haluavat Maasi !

Anonyymi

Oikeistosta kansallinen on sosialismia, joka pitää purkaa eli yhtiöittää, yksityistää ja myydä ulkomaille kaverikapitalisteille. Suomessa tätä katsantokantaa edustaa parhaiten kokoomus.

Tällä "sosialismin eli kansallisen purulla" saavutetaan kapitalismin kaksi tavoitetta: köyhä eli heikko valtio (mielellään myös velkainen) joka ei voi suojella kansalaisiaan riistäjiltä hyvinvoinnilla ja koulutetulla fiksulla väestöllä. Samalla saadaan alasajettua kansanvalta, tietenkin EU:n kaltaiset järjestelmät avittavat vielä kansanvallan u l o s tusta. EU:n johtohan ei ole demokraattisesti valittua, siellä rahavaltaeliitti valitsee omaa kapitaali-imperiumin uusliberalisti-globalistipolitiikkaa ajavat päättäjät, suuri osa entisiä sijoituspankkiireja ym. oikeistolaisia kapitalimin käskyläisiä alasajamassa kansallisvaltioita ja kansallista omistusta mm. luonnollisia monopoleja.

Meillä on menossa ihan sama mikä Afrikassa ym., jossa kapitaali-imperiumi mm. Nigeriassa ryösti maan kansallisaarteet öljyn. Ensin voidellaan, korruptoidaan ja oikeistolaistetaan maan päättäjät, sen jälkeen yksityistetään ja varastetaan kansallisaarteet.

Nigerian öljyvarannot ovat maailman rikkaimpia, mutta maan 200 miljoonasta ihmisestä noin puolet eli 100 miljoonaa elää äärimmäisessä köyhyydessä edelleen. Öljyvarannot eli kansallisaarteet ryöstettiin uusliberalistiglobalistisen kapitaali-imperiumin toimesta, eikä kansalle annettu edes hieman korvausta. Tämä koneisto on peto!

Ajatelkaa jos Norja olisi ollut maana yhtä heikko ja korruptoitunut kuin Nigeria. Sekin olisi ryöstetty.

Vahva valtio ja kehittynyt yhteiskunta erityisesti Pohjoismainen hyvinvointioikeisvaltio on estänyt kapitaali-imperiumin iskujoukot, mutta kuinka kauan? Norjan työväenpuolue kansallisti maansa kansallisaarteiden hyödyntämisen, eli öljyn tuotannon oman maansa ja kansansa hyväksi, ja loppu on historiaa.

Norja on rikas maa, jossa hyvinvoiva kansa ja maailman suurin kansallinen rahasto kansalaisten turvana. Näin Suomenkin pitäisi toimia, ja poistaa myyrät tekemästä työtään kapitaali-imperiumin hyväksi, jonka politiikka on monilta-yksille. Eriarvoistavaa antikristillistä ahneuden toimintaa, Saatanallista menoa.

Valtioilla on kaikki valta, hyvinvointioikeusvaltioissa kansanvalta. ilman niitä valta on rikkaiden eliitillä.

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muista ettei tämä liity Venäjään, muuten kuin että sekin ahnaana suurvaltapetona haluaa orjuuttaa naapurimaansa Ukrainan.

    • Anonyymi

      Älä kysy mitä kapitaali-imperiumi voi antaa sinulle, vaan mitä sinä voit antaa sille.

    • Anonyymi

      Rahan kirkon joukoissa ja iskujoukoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      150
      9813
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6213
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5567
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      177
      5467
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4518
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4502
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2991
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      129
      2956
    Aihe