vitaebro vitamiini

Anonyymi

lopettakaa vitaebro myynti ja mainostaminen,mainostamisessa annetaan väärä kuva että on terveys tuote.suomessa on satoja ellei tuhansittain ihmisiä jolla on maksa arvot nousseet korkealle,munuaiset renklaavat ja sydän oireita.ei ole tutkittu tuote.

T:sisä tauti lääkäri

9

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      joo paskaa syötetään ihmiselle. mulla kävi samoin sydän renklaa,maksa arvot nousi korkealle ja sydämen tykytystä.ennen vitebroa ei ollut noita oireita.kun lopetin vitebron käytön jo puolessa vuodessa vaivat loppui

      T:huijatuksi tullut

      • Anonyymi

        Tässä viestissä aloittaja vastaa itselleen.


      • Anonyymi

        Miksi ihminen oikein haluaa uskoa näihin mainoksiin.
        Onhan se niin että oikeaa lääkettä ei mainosteta niitä kirjoittaa lääkäri jos verikokeet näyttää että jotain puuttuu.ainoa hyöty näistä ns vitamiineista sille joka niitä valmistaa ja myy.
        Mutta kun sitä haksahdetaan kaiken maailman tuotteisiin niin saa syyttää itseään kun maksa arvot on päin peetä.
        Ei normaali ihminen näihin tuotteisiin takerru ja vielä kuvittele että ne jotain auttaisivat


    • Anonyymi

      "Mielenkiintoinen" kommentti ja ennen kaikkea allekirjoitus. Ensinnäkin tuotteen nimi on VitaePro. KUKAAN lääkäri ei kirjoita oikeinkirjoitukseltaan noin huonoa tekstiä.

      • Anonyymi

        Kyllä kuule apteekissa toisinaan ihmetellään että mitä reseptissä oikein tarkoitetaan.
        Niin että ne on lääkäritkinvain tavallisia ihmisiä. Vaikka ihmiset jotenkin laittavat heitä kaikki osaaviksi.
        Joten sanoma oli sentään oikea oli lääkäri tai ei.


    • Anonyymi

      Ruotsin myydyimmän ravintolisän Vitaepron toimittajan Vitaelabin verkkosivuilla voit lukea tutkimuksesta, johon yritys viittaa Vitaeprossa [3–28]. Lyhyesti sanottuna tutkimukset voidaan tiivistää näin. Vitaepron terveysvaikutuksista ei ole tutkimuksia. Monet viittaukset ovat tutkimuksia ravinnosta eivätkä ravintolisistä. Viiteluettelossa ei ole mitään, että Vitaeproa olisi testattu urheilijoilla tai muilla ihmisryhmillä [3–28]. Viittauksia, joiden mukaan ravintolisät ovat vaarallisia, ei ole sisällytetty, mikä herättää kysymyksen siitä, miten viittaukset on valittu.
      Vitaepron mainoksessa lukee "Ravintolisä, jonka laatu on taattu urheilijoille". Siinä ei kerrota, kuinka sen laatu varmistetaan. Siinä kerrotaan vain, miten pillerit valmistetaan, kuten: "...jokainen uusi tuote-erä, joka valmistetaan, testataan urheilussa kiellettyjen aineiden suhteen ja hyväksytään ennen kuin se voidaan myydä asiakkaalle" [29]. Mainoksessa ei ole tietoa, että ravintolisällä olisi todistetusti vaikutusta terveyteen tai suorituskykyyn.

      • Anonyymi

        mao. skräp


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mao. skräp

        Ja selkokielellä:

        Pelkkää roskaa


    • Anonyymi

      kaikkea huuhaata on ja nyt on tärkeää se että 100 vuotias näyttääkin 60v ja 60v. 20 vuotiaalta. Niin kivaa kun kaikki näyttää ikäistään nuoremmilta , kukaan ei ikäistään vanhemmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      45
      3947
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      28
      3004
    3. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      35
      2584
    4. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      32
      1889
    5. Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua

      Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas
      Kotimaiset julkkisjuorut
      481
      1510
    6. Oletko onnellinen

      Kun ei enää nähdä?
      Ikävä
      52
      1464
    7. Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?

      Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode
      Tv-sarjat
      43
      1393
    8. Anteeksi

      Anteeksi 😭😭😭. Olet rakas❤️. En juo enää liikaa. 😭
      Ikävä
      37
      1280
    9. Minun kultani

      Mistä saataisiin sulle hyvät henkselit? 🤗😘
      Ikävä
      68
      1239
    10. Mitäs mieltä

      Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho
      Ähtäri
      16
      1185
    Aihe