vitaebro vitamiini

Anonyymi

lopettakaa vitaebro myynti ja mainostaminen,mainostamisessa annetaan väärä kuva että on terveys tuote.suomessa on satoja ellei tuhansittain ihmisiä jolla on maksa arvot nousseet korkealle,munuaiset renklaavat ja sydän oireita.ei ole tutkittu tuote.

T:sisä tauti lääkäri

9

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      joo paskaa syötetään ihmiselle. mulla kävi samoin sydän renklaa,maksa arvot nousi korkealle ja sydämen tykytystä.ennen vitebroa ei ollut noita oireita.kun lopetin vitebron käytön jo puolessa vuodessa vaivat loppui

      T:huijatuksi tullut

      • Anonyymi

        Tässä viestissä aloittaja vastaa itselleen.


      • Anonyymi

        Miksi ihminen oikein haluaa uskoa näihin mainoksiin.
        Onhan se niin että oikeaa lääkettä ei mainosteta niitä kirjoittaa lääkäri jos verikokeet näyttää että jotain puuttuu.ainoa hyöty näistä ns vitamiineista sille joka niitä valmistaa ja myy.
        Mutta kun sitä haksahdetaan kaiken maailman tuotteisiin niin saa syyttää itseään kun maksa arvot on päin peetä.
        Ei normaali ihminen näihin tuotteisiin takerru ja vielä kuvittele että ne jotain auttaisivat


    • Anonyymi

      "Mielenkiintoinen" kommentti ja ennen kaikkea allekirjoitus. Ensinnäkin tuotteen nimi on VitaePro. KUKAAN lääkäri ei kirjoita oikeinkirjoitukseltaan noin huonoa tekstiä.

      • Anonyymi

        Kyllä kuule apteekissa toisinaan ihmetellään että mitä reseptissä oikein tarkoitetaan.
        Niin että ne on lääkäritkinvain tavallisia ihmisiä. Vaikka ihmiset jotenkin laittavat heitä kaikki osaaviksi.
        Joten sanoma oli sentään oikea oli lääkäri tai ei.


    • Anonyymi

      Ruotsin myydyimmän ravintolisän Vitaepron toimittajan Vitaelabin verkkosivuilla voit lukea tutkimuksesta, johon yritys viittaa Vitaeprossa [3–28]. Lyhyesti sanottuna tutkimukset voidaan tiivistää näin. Vitaepron terveysvaikutuksista ei ole tutkimuksia. Monet viittaukset ovat tutkimuksia ravinnosta eivätkä ravintolisistä. Viiteluettelossa ei ole mitään, että Vitaeproa olisi testattu urheilijoilla tai muilla ihmisryhmillä [3–28]. Viittauksia, joiden mukaan ravintolisät ovat vaarallisia, ei ole sisällytetty, mikä herättää kysymyksen siitä, miten viittaukset on valittu.
      Vitaepron mainoksessa lukee "Ravintolisä, jonka laatu on taattu urheilijoille". Siinä ei kerrota, kuinka sen laatu varmistetaan. Siinä kerrotaan vain, miten pillerit valmistetaan, kuten: "...jokainen uusi tuote-erä, joka valmistetaan, testataan urheilussa kiellettyjen aineiden suhteen ja hyväksytään ennen kuin se voidaan myydä asiakkaalle" [29]. Mainoksessa ei ole tietoa, että ravintolisällä olisi todistetusti vaikutusta terveyteen tai suorituskykyyn.

      • Anonyymi

        mao. skräp


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mao. skräp

        Ja selkokielellä:

        Pelkkää roskaa


    • Anonyymi

      kaikkea huuhaata on ja nyt on tärkeää se että 100 vuotias näyttääkin 60v ja 60v. 20 vuotiaalta. Niin kivaa kun kaikki näyttää ikäistään nuoremmilta , kukaan ei ikäistään vanhemmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      61
      4771
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      249
      3588
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      259
      3295
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      112
      3243
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      32
      2225
    6. 101
      1558
    7. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      168
      1194
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      76
      1076
    9. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      118
      986
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      34
      931
    Aihe