Typerässä paikassa Saarikenttä kun vaarallisen joen vieressä. Tahallaan vahingoitetaan vieraspelaajia kun omat tietää vaaran paikat. Onko hauskaa kun joku vahingoittuu? Missä vimpsulaisten vastuuntunto. Pitäiskö kenttä siirtää parempaan paikkaan??.
Pesiskenttä siirtoon
11
717
Vastaukset
- Anonyymi
Entäpä maamme hiihtokilpailut, vieraassa maastossa lasketaan jyrkkiä rinteitä puiden ja kivikoiden seassa, paikalliset hyötyy paljon enempi kuin pesäpallossa?
Pitäisikö hiihtokilpailut alkaa järjestää peltoaukeilla tai järven jäillä?- Anonyymi
Miksi Vimpelin kirkko on pyöreä?
- Anonyymi
Kunta rakentaa kelluvan tekosaaren Lappajärveen joka voidaan talveksi purkaa pois.
- Anonyymi
Hiukkaskiihdytin!
- Anonyymi
Epäjumalan palvonta (pesäpallo) on täällä vienyt kaiken huomion kunnanjohtoa myöten.
- Anonyymi
Pallo on peli väline eikä Jumala tollasta jumalaa vituttaa joku lyö sitä jatkuvasti mailalla kuin Jeesusta aikanaan ristillä.
- Anonyymi
Veteliin siirtyy!
- Anonyymi
Seuraavaksi varmaan itkevät siellä teilläpäin etteivät osaa uida...
- Anonyymi
On se hyvällä paikalla, kun kirkkokin on lähellä.
- Anonyymi
Yes!Siirtäkää joki eemmäks Humps
- Anonyymi
Joki missä virtaa vettä antaa kalaa kuljettaa paskat voi uida ja yli rakentaa sillan niin eikö myös vesivoimaa saisi tarpeisiin vai pitääkö Venäjältä kysyä saako vesivoimaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943899Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512772Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101179Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107676