Ukrainan tukeminen tulee kalliiksi suomalaisille

Anonyymi

Sähkön ja energia hinta moninkertaistunut, Ruoka kallistunut samoin bensa,onko Ukrainan kommunistit niin tärkeitä että heidän takia ihmiset joutuvat kärsimään suomessa.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen Ukrainan tuella ja sähkönhinnalla ei ole mitään yhtymäkohtaa. Sähkö maksaisi sen mitä se maksaa vaikka Ukrainan sijasta tuossa venäjän aloittamassa järjettömässä sodassa tukisimme hyökkääjää eli roistovaltio venäjää.

      Ukraina sotii olemassaolonsa puolesta mutta sotii myös meidänkin olemassaolon puolesta, sillä jokainen Ukrainassa tapettu tai invalidisoitu Venäjän sotilas on yksi prkle joka ei ilmaannu rajojemme yli auttamaan tai pakottamaan meitä kohden roistovaltio venäjän kylmää syliä.

      Sama pätee kaikkeen venäjän sotilaskalustoon joka ukrainassa tuhoutuu tai käytetään loppuun. Ukrainassa tuhottu venäjän tankki on yksi tankki jota emme tule näkemään Suomea valloittamassa. Ukrainassa alas ammuttu venäjän sotilaskone on yksi sotilaskone joka ei ilmaannu Suomen taivaalle täkäläisiä sairaaloita kouluja ja muita sivilikohteita tuhoamaan.

      Siksi Suomen tulisi lisätä Ukrainalle antamaansa tukea äärimmilleen. Se pitkällä juokusua tulee kumminkin halvemmaksi kuin se että vuorostamme joudumme ryzzän hyökkäyksen kohteeksi mikä noin 100% varmuudella tulee aikanaan tapahtumaan jos Ukraina häviää tuon meneillään olevan sodan.

      • Anonyymi

        Sotapropagandapuppua.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7706
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      69
      4307
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3839
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      62
      3687
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      97
      3523
    6. 55
      3153
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      59
      2965
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2538
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      207
      2130
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      50
      1640
    Aihe