Sanna sanoi kuvia tulevan lisää bilettämisistään

Anonyymi

Tuleeko kesäranta 22 biletalosta kikkelikuvia seuraavaksi?
SDP Marinin panttivanki. Ei ole muita nousukkaita näköpiirissä, he hiljaa, Sanna voi katkaista uransa.
Demaripäättäjät vetävät syvään henkeä saadessaan kuulla Marinin viimeisimmästä tempauksesta ja pelätessään seuraavaa.

Pakko kuitenkin katsoa läpi sormien. SDP on riippuvainen Marinin henkilökohtaisesta kannatuksesta. Ei ole ketään muuta, joten ei auta kuin sietää monelle vanhalle demarille sietämätöntä käytöstä.

SDP on Marinin sylissä. Yhtäläisyys USA:n republikaanien riippuvuuteen Trumpista on selvä. Molemmissa yksittäinen poliitikko ravistelee vanhat käytännöt murusiksi ja tekee mitä huvittaa.

Eipä ole suuremmin demareita bile-ilmaria lukuun ottamatta Sannan bileissä. Eikä teitä demarit noihin bileisiin kutsuta jatkossakaan. Sinne kutsutaan vain tyhjänpäiväisiä pintaliitäjiä koska Sannalla on joku alemmuuskompleksi arvatenkin nuoruusvuosilta. Häntä ei ole kutsuttu luokan suosittujen pippaloihin mutta nyt hän ottaa kaiken menetetyn takaisin. Joskin hän joutuu itse bileet järjestämään koska nämä suositut julkkikset eivät edelleenkään kutsu Sanna omiin bileisiinsä. Aivan turhaan te puolueaktiivit painelette villaisella Sannan toilailut. Hänen aikansa menee ohi ja jää vain savuavat demarirauniot. Teitä ei edelleenkään kutsuta Sannan bileisiin.

9

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monesko aloitus oli sinulta?

      • Anonyymi

        Kaikkiaan aika mones.


    • Anonyymi

      Missä ne Sannan lupaamat kuvat viipyvät?

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Sanoi ettei aio muuttaa käytöstään vaan meidän pitää muuttaa käsitystä pääministeri-instituutiosta. Ihmettelen kuitenkin että samat säännöt, eettiset, koskevat myös sekä ministereitä että virkamiehiä. Tarkoittaako siis tämä Marinin mielestä sitä, että virkamiehetkin poliiseista lähtien voivat juhlia kuten hän julkisella paikalla ja huutaa somessa jauhojengiä ja että tästä tulee vden hyvä fiilis. Ilmeisesti.

      • Anonyymi

        Kaikki kupille ja visat vinkumaan.


    • Anonyymi

      Tästä tuli demarien oma abu ghraip skandaali lisää kidutuskuvia roskaväkeä

    • Anonyymi

      Milloin nämä kuvat julkaistaan?

      • Anonyymi

        Jospa niitä kuvia ei vain ole?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4639
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4395
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1759
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      354
      1116
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      58
      984
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe