Minulle ei enää kertakaikkiaan riitä ymmärrystä tyhmille/tyhmästi käyttäytyville ihmisille.
Ymmärrys !
10
1447
Vastaukset
- SanJuan
ei minullakaan.
- Raivoo
Hymykään ei tänäpäivänä pysty sulattamaan joitakuita palveluammat. olevia.
- Stara
Nimimerkki Filosofi ja kirjoittamasi teksti olivat ristiriitaisia. Ei filosofin tarvitsekkaan aina ymmärtää. Riittää kun hän pohtii! Kun tekstissäsi kerroit, että sinulla ei riitä ymmärrystä tyhmille/tyhmästi käyttäytyville ihmisille, siinä ei ollut mitään filosofista. Sinähän vain sanoit, että olet "ylivertainen" ja muut ovat joko tyhmiä tai tyhmästi käyttäytyviä ihmisiä. Ilmoitit siis filosofisesti ajatellen mielipiteesi kaikista muista ihmisistä, itseäsi lukuunottamatta!
- pluton
Täysin niin,että samaa mieltä kanssasi Stara.Joskohan nimim.Filosofi tekeytyi salaperäiseksi saadakseen mielenkiinnon heräämään.
- Höh
pluton kirjoitti:
Täysin niin,että samaa mieltä kanssasi Stara.Joskohan nimim.Filosofi tekeytyi salaperäiseksi saadakseen mielenkiinnon heräämään.
Millä oikeuksilla ja valtuuksilla sanot ihmisiä tyhmiksi?
- OVAT
Höh kirjoitti:
Millä oikeuksilla ja valtuuksilla sanot ihmisiä tyhmiksi?
yleisesti ottaen tyhmiä---- sanovat esim. typerästi HÖH........
- Wilma
Samaa ajattelen ja päivittelen minäkin.
- poika
Niin kuin jo otsikosta käy ilmi mikä on homman nimi, eiköhän see ole heidän oma Ongelma, mutta kuka tässä nyt on tyhmä ja kuka ei, missä se raja kulkee ?
- munkki
Tyhmä ei ole sama kuin typerä. Älykäs ei ole sama kuin viisas. Eli viisas voi olla typerä ja usein onkin, samoin kuin tyhmä voi olla viisas. Älykkyys ja typeryys ovat erittäin luomakunnalle vaarallinen yhdistelmä. Tyhmät, mutta viisaat (yksinkertaisesti viisaat) ovat maailman rakentajia ja niin valitettavan usein hyväksikäytetty väestön osa, niin ainakin itse koen!
- Minulla
riittää minä itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465335Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1333448"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263309Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432694Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372265- 222208
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292046prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795