Tapaus Maganov, Lukoilin johtaja on pudonnut sairaalan ikkunasta ja kas, hän on kuollut.

Anonyymi

Meillä Suomessa on pula jatkohoitopaikoista. Kekseliään Putinin Venäjä on osannut ratkaista ongelman. Ehkä meilläkin voitaisiin siirtyä avattaviin sairaalaikkunoihin. Ikkunan avaaminen voisi katkaista automaattisesti ilmastoinnin. Ja eihän sen potilashuoneen ilmastointia kukaan enää tarvitse, kun potilas on ikkunan kautta siirretty jatkohoitoon.
Näin Putinin Venäjä ratkoo ongelmiaan.

4

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaihtoehtoista hoitoa?

    • Anonyymi

      Kappas vaan Ihmettele nyt tuota. Jos joku heitetään kuudennesta kerroksesta kadulle niin eiköhän uhri kuole aika varmasti.

      • Anonyymi

        Batmannin voi heittää vaikka sairaalan sadannen kerroksen ikkunasta ulos, eikä sille kävis mitenkään. Se vain levittäisi viittansa ja leijailisi nätisti maahan. T. Joonas 9v.


    • Anonyymi

      Vaihtoehtoinen paikkakin. Kerrotaan, että ko. henkilö olisi ollut tupakalla jollain pienellä parvekkeella, ja olisi sieltä pudonnut alas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1702
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1528
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      993
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      816
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe