Marinia kannattavat gallupit valheita

Marinia koskevat jutut IS tai IL -lehdissä tai muissa kertovat karua kieltään kommenteissa. Gallupit ovat sellaisia kuin tilaaja haluaa. Kaikki Marinia koskevien uutisten kommenteissa ylivoimaisesti suurin osa näkee mikä tilanne on. Marinin pitäisi erota, täysin pätemätön virkaansa. Se on leikkaus kansasta. Juuri kukaan ei pidä Marinia minään johtajana, vain omaa etua tavoittelevana poseeraajana. Mikä hän onkin.

Liekö marinistien propagandatoimisto aktivoitunut kaikkialle, jotka kömpelöin perusteluin yrittävät epätoivoisesti puolustaa Marinia ja johtaa keskustelun sivuseikkoihin.
2468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Siihen se epäjumalan palvonta johtaa. Kaikki kiittää ja ylistää Suurta johtajaa. Muutama hemmo moittii suomi24 :lla mutta muuten kilvan kiittävät. Heh heh. Näkee sokea Reettakin tuon "suosion"

Äänestä

aikamme ihmishirviöt

Äänestä

Voi näitä Persu raukkoja.

Äänestä
  • Persut valehtelevat aina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut valehtelevat aina.

    Älä varasta huorapuolueen slugania, eli kepu pettää ja valehtelee.

    Suurin poliittinen valhe nykyhallituksen lisäksi, on sdp:n vaalilupaus, vappu satanen, jonka avulla saatiin valheellisesti lahjottua köyhiä vanhuksia äänestämään rinnettä ja demareita. Onneksi paska potkittiin pääministerin hommista ja toinen huonompi paska tilalle.

    Äänestä

valitettavasti totta ... sosialistit väärentävät ÄÄNESTYSTULOKSIA SUOMESSA !

Äänestä
  • Öyhöttää salaliittoteoreetikko porvari.

    Äänestä

Turha puolustella Marinia, vaaliuurnilla tavataan.

Äänestä

Marinin vastainen propagandatoimisto täällä vätkyttää.

Äänestä
  • Marin hoitaa sen homman ihan itse.

    Äänestä

  • Lystikkäät on Petteri Orvon leikkaukset, no Purrakin ihmetteli, että millä ne Orpon lupaamat veroalennukset hoidetaan...kosteikkoviljelytukien poistamisella, kaasuautotukien poistamisella jne. Heh heh onpa lystikästä
    Petteri Orpo haluaisi, että rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy.

    Äänestä

Soitettu koko demari järjestö läpi ja pari kertaa rinteen antille....

Äänestä

vaaleissa saa pitkän nenän.

Äänestä

Ne on siis mielipidekyselyitä. Sinänsä totta. Mutta merkitykseltään kovin vähäisiä. Joltain porukalta kysytään jotain ja julkaistaan. Ei kannata vetää hernettä nenään niitten takia.


Muistakaa tehdä vaalityötä ja äänestä. Vain äänestämällä voit vaikuttaa!

Äänestä

On selvää että Marinin todellinen kannatus on skandaalien myötä romahtanut. Vaaleissa SDP romahtaa myös

Äänestä

"Marinia kannattavat gallupit valheita"

Kaikki gallupit ovat valeita aina siihen saakka, kunnes Riikka Purra on suosituin henkilö seuraavaksi pääministeriksi ja Jussi Halla-aho tasavallan presidentiksi.

Äänestä
  • Juuri näin ja jos persujen kannatus gallupeissa nousee! Jos taas ei, siis laskee, gallupit on väärin.

    Äänestä

Persut ylistävät gallupeita vain jos ne ovat persuporvareille myönteisiä.

Äänestä

Luotto on mennyt

Äänestä

Maaseudun tulevaisuus pitää Marinia ykkösehdokkaana. Great!

Jännää on se, että jyväjemmarit pitää Orpoa toiseksi parhaana pääministeriehdokkaana. Ehkä tähän kiinnittäisin huomiota. Edes maaseudulla ei pidetä oman puolueen ehdokasta kovin vakuuttavana. Eikös Keskustan pitäisi olla maaseudun väestön ykköspuolue? Ei suinkaan ainakaan Kokoomus.

Tämä kyllä haiskahtaa ylivertaiselta vaalivoitolta kokkareille.

Äänestä

Hesarikin palvoo Marinia, koska pelkäävät kokoomusta ja PS:a

Äänestä

Kannatus+edelleen+130%?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marinia koskevat jutut IS tai IL -lehdissä tai muissa kertovat karua kieltään kommenteissa. Gallupit ovat sellaisia kuin tilaaja haluaa. Kaikki Marinia koskevien uutisten kommenteissa ylivoimaisesti suurin osa näkee mikä tilanne on. Marinin pitäisi erota, täysin pätemätön virkaansa. Se on leikkaus kansasta. Juuri kukaan ei pidä Marinia minään johtajana, vain omaa etua tavoittelevana poseeraajana. Mikä hän onkin.

Liekö marinistien propagandatoimisto aktivoitunut kaikkialle, jotka kömpelöin perusteluin yrittävät epätoivoisesti puolustaa Marinia ja johtaa keskustelun sivuseikkoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu