Burrunjor dinosaurus

Moi.


Minä itse uskon että joskus dinot ja ihmiset on eläneet yhtäaikaa täällä maaplaneetalla. Uskon että joskus niitä on ollut paljon täällä ihmisten kanssa yhtäaikaa. Uskon myös että niitä on yhä joissain maan paikoissa. On paljon dino havaintoja ympäri maailmaa.

Yksi nykyajan dino tapaus on kiinnostanut minua kovasti. Kyse on burrunjor nimisestä dinosta jonka uskotaan olleen t rex. Eli tyrannosaurus. Olentoa ei ole nähty yli 30 vuoteen tai ainakaan kukaan ei ole tullut esiin havaintojensa kanssa. Olennot on ehkä kuollut. Olentojen ruumiita tai luita ei kuitenkaan ole löydetty. Ne on kuollut jonnekin syrjään kun niitä ei oo löydetty.

Burrunjoria nähtiin pohjois australiassa.

https://cryptidz.fandom.com/wiki/Burrunjor

Tuo linkki vie nettikirjoitukseen jossa tietoa burrunjorista. Englanniksi.


Anna

0

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

        Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
        Maailman menoa
        157
        5854
      2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

        Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
        Maailman menoa
        190
        3355
      3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

        https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
        Hybridi- ja sähköautot
        12
        3151
      4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

        kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
        Maailman menoa
        50
        2855
      5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

        Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
        Maailman menoa
        91
        2606
      6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

        eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
        Maailman menoa
        22
        2199
      7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

        Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
        Maailman menoa
        23
        1938
      8. Oletko ollut

        Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
        Ikävä
        46
        1709
      9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

        Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
        Euroviisut
        49
        1651
      10. Bussipysäkki katos!

        Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
        Suomussalmi
        73
        1638
      Aihe