Tampereen Sanna ajoi Helsingin telakan konkurssiin

Maalaisten viha Helsinkiä kohtaan on taas osoitettu räikeällä tavalla. Erittäin laadukkaita laivoja rakentanut Helsingin telakka on haettu konkurssiin. Luuleeko Sanna samanlaisia laivoja Näsijärven rannassa hitsattavan maailman merille? Kyllä on tyhmä Sanna, jos ei ymmärrä Tampereen olevan sisämaassa.
662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

oligarkkien telakka

Äänestä
  • Sanna tekee parhaansa että työttömyys lisääntyy ja talous romahtaa lisää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sanna tekee parhaansa että työttömyys lisääntyy ja talous romahtaa lisää.

    Suomi konkkaan ja myynti sitten vähiten tarjoavalle.

    Äänestä

Venäläisten omistama telakka joutaakin konkurssiin. Naurua ensimmäisellä.

Äänestä

Kaikki mihin Sanna liittyy nuutuu

Äänestä

Kreikassa bensa maksaa saman kuin Suomessa äonkomsanna sielläkin saanut hinat nousuun

Kyllämsuurin osa Suomen tuhosta on 2o vuota jatkuneen porvari oikeistopolitiikka tuotosta

Sipilän ilmaistyöt duunareille
Bernerin taksiuudstus ja ne .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Maalaisten viha Helsinkiä kohtaan on taas osoitettu räikeällä tavalla. Erittäin laadukkaita laivoja rakentanut Helsingin telakka on haettu konkurssiin. Luuleeko Sanna samanlaisia laivoja Näsijärven rannassa hitsattavan maailman merille? Kyllä on tyhmä Sanna, jos ei ymmärrä Tampereen olevan sisämaassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu