Hoitajien pakkolaki.

Anonyymi

Siinä onkin mielenkiintoinen asia. Pakkolain voimaan tullessa joku siitä päättänyt joutuu teho-osastolle. Hoitaja on pakkolain velvoittamana väsyneenä ylitöistä töissä. Saattaa sattua hoitovirheitä.

3

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tulee virheitä, niin tulee syyte kuolemantuottamuksesta. Pakkolaki ei ole mikään uusi asia, viimeksi sellainen oli vuonna 2007. Laki on niitä varten, joita äiti ei ole opettanut, eikä oma järki pelaa.

    • Anonyymi

      Tämä pakkolaki varmaan lisää paljon alan vetovoimaisuutta ja ihmiset oikein jonottaa lähihoitaja/sairaanhoitaja koulutukseen että voi mennä työhön johon on pakko mennä. Kommunismi on ihanaa ja nää lait on kans sieltä kotoisin. 100 miljoona ihmistä tapettu ja numero kasvaa joku päivä. Äänestän SDP ja sen zombi tonttuja joilla silmät seisoo päässä.

    • Anonyymi

      Eilen vaalikeskustelussa puhuttiin tunti 15 minuuttia sote ja terveydenhoitoasiaa mutta pakkolakia ei taidettu mainita kertaakaan.

      Ilmeisesti sellainen asia joka halutaan unohtaa näin vaalien alla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      95
      3839
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      47
      3215
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      100
      2827
    4. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      136
      2510
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2460
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2398
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2387
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2334
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2326
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2090
    Aihe