Lentääkö krimin silta taivaan tuuliin......
Krimin silta
Anonyymi
1168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se on Bilen ja Zelenskin avoin unelma ja siksi jää!
Kyllä sen vois jo kohtapuolin pätkäistä poikki.
Sieltähän tulee huoltoa rintamalle.
Se tekisi Putinin muutenkin runnellulle psyykeelle todella höböä.
Aivan taatusti se lentää kappaleina mereen, putlerille sinetti "erikoisoperaatiosta".
Ei kannata räjäyttää. Ukrainalaiset voivat valloittaa sitä kautta myöhemmin Novorossijan alueen joten omistavat sen jälkeen Venäjän. Venäjän väkiluku supistetaan hissukseen alle miljoonaiseksi kansaksi niin ei tarvitse välittää.
Vähemmistökansat saavat omat alueensa ja luonnonvarat takaisin. Myös ukrainalaisten rajavartioiden laivasta varastetut WC pöntöt otetaan takaisin niin venäläisille ei jää mallikappaletta rakentaa omia.
😁😂👍
Kyllä sen rakenteita vois jo vähän koetella ...
Uuden karhea silta jolla Venäjän johto huristeli kamaz kuormureilla, ylpeänä?
Veikkaus....hyvinkin voi
oolla että ennen
joulua Lentää
Luuleeko tiltut etteivät rakentajat panneet betonirahoja omiin taskuihinsa?
Vajoaa hetken mutaan ja kaatuu vinkuen vasemmalle kun Venäjän historian suurin kolonna on sen päällä.
Ukrainan puolustusministeriöhän lupaili muutama päivä sitten kuumaa säätä ja uintikelejä Krimille.
Tosin nyt kun jälkiviisaana ajattelee niin taisivat vain hämätä: kaikkien katseet ja odotukset olivat Krimillä ja Hersonin alueella ja sitten Ukraina aloittikin salamasotansa Harkovan maalaiskunnassa.