Onkohan Janne Kuusen elokuva "Älä Itke Iines" julkaistu DVD:nä? On muuten mainio hieman alatyylinen komedia.
Älä Itke Iines
3
889
Vastaukset
- EskoJ
Olen tiedustellut, Iineksestä ei ole minkäänlaista videota eikä DVD:tä. Leffa on tehty 1987 halpatuotantona, ja televisiossa se on nähty 80-luvun lopulla vain sarjaksi pilkottuna. Toivottavasti se uusitaan joskus.
- meist
..ilmestyi joskus 80-luvun lopulla. Aluksi kerpeleesi tupakkamainontaa isäntänä Jukka Puotila ja sen jälkeen kyseinen leffa. Helkutin hyvä elokuva, valitettavasti en enää moneen vuoteen ole tätä vhs:ltä pystynyt katsomaan "kiitos" liian katselun. Toivottavasti tosissaan ilmestyisi jossain!!!
- Anonyymi
Toivetta menemään ylelle, josko sitten tulisi taas Areenaan katsottavaksi. Itse en muista alatyyliä, muistan vain olleeni helvetin hämmästynyt kun näin elokuvan, tekis mieli nähdä uudestaan! Muistikuvissani porukka asui jossain ullakon vinttikomerossa ja eli muutenkin omalaatuista elämää yhteiskunnan ulkopuolella. Päälimmäinen mielikuva on, että olis ollut tosi kummallinen elokuva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain40812816Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745613Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2434177Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3153404Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov252164Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201940Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1071814En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis841377Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1771071Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273995