SOTA ALKANUT Suomi julistanut sodan Venäjää vastaan 8.9.2022

Anonyymi

Eduskunnassa SDP ministeri Lintilä kertoi sodasta VENÄJÄÄ vastaa 8.9.2022 OL3 ydinvoimalassa outo toimintahäiriö ja tietokoneeni hajosi aamulla. Selvä sota on käynnissä.

Twitterissä Samuel Gryning profiilissa löytyy SDP Mika Lintilän sodanjulistus video ehkä jälkeenpäin myös hänen YouTube kanavalla

14

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varas on vain tullut varastamaan, tuhoamaan, tappamaan, rikkomaan, valhettelemaan, eksyttämään, jne...

      Uskovien tietokoneet joutuu hyökkäysten kohteeksi monelta suunnalta esim fundamentalisti globalistit, putinistit, jesuiitat, vapaamuuarit, rikolliset, hakkerit, i uskon äärimieliset, fundamentalisti ateistit, antifa , blm, sdp vas kok kesk ps kd rkp kesk kok vkk ja monet muut antikristilliset lahkot ja loosit.

      Koska tämän maailman ruhtinas Jumalan sallimuksesta ohjaa ja antaa kaiken tapahtua.

      • Anonyymi

        Mutta missään nimessä syyllinen ei ole perääntyvä Merkurius?


    • Anonyymi

      Lintilä on Keskustan ministeri eikä SDP:n.

      • Anonyymi

        Joo aloittajalla ei oo ihan kaikki kunnossa konehuoneessa.....


    • Mikä aasi... 😅

      No, meitä on moneksi. 🤗

    • Anonyymi

      Muista hengittää ihan rauhallisesti ja jouda paljon vettä. Psykoottisten lääkkeiden vaikutus lakkaa aikanaan.

      • Anonyymi

        No eihän niissä mitään vaikutusta edes ole tai siis ainakaan hoitavaa vaikutusta.


    • Anonyymi

      Venäjä on tänään julistanut osittaisen liikekannallepanon

    • Anonyymi

      Jouko Pihon uni ydinräjäyksestä 21.10.

      Näin 11 vuotta sitten eli tarkalleen 10.9.2011 unta, jossa kaukana taivaanrannassa näkyi suuri sienenmuotoinen ydinräjäytyspilvi. Tiesin heti, että kyse ei ole ydinkokeesta vaan sodasta. Ajattelin unessa mielessäni: ”Nytkö se sitten alkoi?”

      Sen jälkeen unessa avautui kuin suuri taulu, jossa oli isokokoinen päivämäärä 21.10., mutta vuotta ei näkynyt. Ihmettelin herättyäni tarkkaa päivämäärää, jonka muistin vielä hyvin.

      • Anonyymi

        Näin tänä vuonna lyhyesti unessa sienipilven, nyt kun katsoin kartasta näkemästäni suunnasta, niin siellä on Moskova tai siitä idempänä.


    • Anonyymi

      Mitä, sota syttynyt. Ei se vielä pitänyt syttyä. Martti Ahtisaari puhui aikanaan Natoon liittymisestä. Niin ei vielä.
      No niinhän se on, että hitaat kuolevat ensin.
      Miten pajon Putin tapattaa erikosoperaatiolla? Jos se nyt on tapattanut vajaan miljoonan, niin kyllä se yli varmaankin menee.
      Kassa ammä panee miljardeja valtion rahaa menemään ja jauhojengissä ryyppää ja syö jauhoja ystäviensä kanssa. Ämmällä on hauskaa.

    • Anonyymi

      Suomensukuisia kansoja lähetetään paljain käsin ilman varusteita Ukrainaan "rintamalle" tykinruuaksi. Heidät pakotetaan ottamaan Sputnikkirokote tai vastaava venäläinen tuote, että varmasti lyyhistyvät sinne ja eivät palaa. Ja mariini lisää vain aseapua Ukrainalle, jotta varmasti suomensukuisten holokausti olisi täydellinen. Herätkää! Schwabin WEF:n sätkynuket juovat kemuissaan ja jauhottavat jokaisen vastustajan...

    • Anonyymi

      Lintilä on siis loikannut demareihin... Täytyy tämän pitää paikkansa, koska muuten aloittaja on väärässä...

    • Anonyymi

      Raja-aidan rakentaminen on alkanut Venäjän rajaylityspaikoille. Siihenkin uppoaa miljoonia ja suomalaiset näkevät ensi talvena nälkää, ovat leipäjonoissa ja pedon valtakunnassa tulee pimeääkin ja he pureskelevat kielensä tuskissaan ja Ilmestyskirjan mukaan eivät tee parannusta murhistaan, velttouksistaan, huoruudestaan, valheistaan, anastuksistaan ja epäjumalain (raha ja sen tuomat esineet ja ilot) palveluksesta. Hyväkkäät perustavat joogakirkkoja, hiljaisuuden retriittejä ja kynttiläkulkueita, joissa ei kunnioiteta kolmiyhteistä Jumalaa vaan jotakin, jota naispappi tai transupappi kuvailee rakkauden hengeksi... Uusi maailmanjärjestyksen kirkko on todella suvaitsevainen, varmaan ei olla vielä nähtykään kaikkea eksytystä, jota on tulossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4672
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1987
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      131
      1696
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      148
      1265
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1171
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1066
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      963
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      936
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      892
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      858
    Aihe