Bile-Ellu laittoi nuorempana jalalla koreasti. Välillä tarttui völjyyn tummempiakin miekkosia. Hyviä humppia sinne tuon puoleiseen!
https://i.pinimg.com/736x/37/28/dd/3728dde3661671a0249a9345e365a63a--princess-elizabeth-queen-elizabeth-ii.jpg
https://tr.pinterest.com/pin/532972937131745994/
https://i.pinimg.com/736x/37/28/dd/3728dde3661671a0249a9345e365a63a--princess-elizabeth-queen-elizabeth-ii.jpg
https://tr.pinterest.com/pin/532972937131745994/
Vastaukset 23
Vanhimmat
Laskinkohan oikein, että Lissu olisi ollut 27-vuotias ryhtyessään kuningattareksi?
Synty 1926 ja kruunattiin 1952 eli joko 26 tai 27 oli.
Monarkeilla on toki oikeuskin juhlia toisin kuin kansan valitsemilla päättäjillä.
Siksi elsa mummo ottikin ryypyä joka päivä.
Joka aamu pitää saada itsensä käyntiin, ja käynnistyksen yhteydessä ryypystä on hyötyä. Mutta sitten alkaa käymään huonosti, jos hirttää ryypyn päälle.
Ellu-mummo oli kova täti. Lääkärithän kielsi siltä ryyppäämisen vasta muutama vuosi sitten. Ellu itepäisenä persoonana protestoi kovasti kieltoa vastaan. Varmasti otti sitten viimeisinä päivinä salaa hörppöyjä taskumatista. No mutta hei oikeesti! Tuollaista sen elämän ja etenkin lopun pitää ollakin. Pidetään hauskaa ja kuollaan "saappaat jalassa".
Ellu osasi elää!
No tuskimpa se kuivin suin ois edes jaksanut 96v asti tosin itse ajattelin kun mies kuoli ni tais mennä suurin elämän ilo siinä pois.
Harva demariprinsessa pystyy 70 vuoden työuraan!
Tyypillinen persuprinssi kuolee 50–60v iässä.
Pirnssi charles pääsi 73 vuoden ikään tosin ei hän nyt kuollut vaan vaihtaa vain tittelin kuninkaaksi.
Charles ei liity persuihin millään tavalla.
Toki liityy charles on persukuninkas ei se mikään liberaali sateenkari kuningas ole vaan pesun kestä oikestolainen persu.
In your dreams. Charlesissa on yhtä paljon persua kuin on persuissa järkeä.
Hän on Charles persu III ja äitinsäkkin oli pesun kestä persu aamut alkoi aina ryypyllä oli vielä persujen vanhollisien siiven edustaja elisabetti.
Persut ovat navetan takaa kömpineitä SMP:n jälkeläisiä. Ainoa mikä yhdistää heitä monarkkeihin on sisäsiittoisuus.
Tangokuningatar, en ole koskaan kuullutkaan.
Mutta Sannan bilevideot oli Ellulle liikaa, sydän ei kestänyt nähdä tuota politiikan rappiota, omien rappio (huora Meghan) oli jo vaurioittanut herkkää sydäntä. Halusi nukkua pois tästä paskasta, rajansa kaikella.
Höpssitä on ollut vähän kovempi bailuja 50-luvulla elsalla nämä nykyana nuoriso on ihan amatöörejä elsan nuoruuteen verrattuna.
Sanna kuolee viinaan ja huumeisiin 10 vuoden sisään.
Juu, lähtiskö Sanna vaalitapoion jälkeen istumaan rivikansanedustajaksi tai mikäli tippuu eduskunnasta niin maistuuko kassatyö? Tuskin, imppaa liimaa päivät pitkät kunnes kuolee.
Eroaa ensin ja haluaa tutustua itseensä syvemmin löytääkseen todellisen minänsä.
Ymmärtääkö Marin pysyä poissa Ellun hautajaisista - en halua nähdä siellä Sauliakaan.
Oikeat dongarit Ellun tanssittajalla.