Maasta tehtiin pahojen ihmisten vankila ja Jumalan vartijat lähetettiin Maan neljälle ilmansuuntaan. Maa on ihmisten vankila ja me olemme tuomittuja.
Jumalan vankila Maapallo
Anonyymi
26100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ihmisten on hyvä tietään Maassa perimmäinen tarkoitus. Ihmisiä ei tulla pelastamaan koskaan Maasta ja ihmiset tuhotaan täältä jos niin on tarkoitettu.
Taivaan vihollinen Paholainen on meidän Herramme ja me tulemme taistelemaan uudestaan Jumalaa vastaan.
Taivaan vartijat tuhoavat vastarinnan tarvittaessa. Maasta lähetetyt useat raketit tuhottiin ennen kuin pääsivät pitkälle Maasta. Jostakin syystä raketit ovat nyt saanut lentää avaruuteen viimeisten 40 vuoden nopean kehityksen aikakautena. Nyt vasta ihmiset Maasta lähtevät Kuuhun. Onko meidät Maassa petetty Jumalalle?
ukraina-natseja kannattavat persut on tästä todisteena jopa suomi24 palstalla.
Teknologia on tarkoitettu ylläpitää elämää Maassa jostakin syystä.
Vihreät tuhoaa maailmaa mm luonnon esim sähköautoilla , netillä, 6g-llä ja ydinvoimalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17560094/monikulttuuri-suvaitsevaisto-kulttuurimarxismi-luo-rasismia-kristillista-kantavaestoa-vastaan
Ovatko nämä saarnaajat tietoisia Ilmestyskirjan tarkoituksesta https://youtu.be/Zj1a_Dqjjn8
Jumala karkoitti vallassa olevia Enkeleitä Maahan soturien kanssa sodan päätettyä Taivaassa. 140 000 tai oliko näitä enemmän.
Kannattaa muuttaa ajattelutapaa. Maailmassa on todella paljon hyvää ja hyviä ihmisiä. Mutta pitää vain muistaa että on niitä jotka vain haluavat tuhota kaiken mikä on hyvää. Joillakin huomio keskittyy negatiivisiin asioihin ja niiden esille tuomiseen, mutta sillä tavoin he muodostavat siitä pysyvän tavan itselleen, jolta myöskään he itse eivät saa rauhaan. Toiset taas suhtautuvat armollisemmin sekä itseensä että muihin ja voivat paljon paremmin.
Jos keskittyy vain negatiiviiseen puoleen, ihmisten raadolliseen puoleen, tulee näkemään ja saamaan sitä lisää. Jos keskittyy hyviin asioihin, tulee näkemään ja saamaan hyviä asioita enemmän.
Yleisellä tasolla, ihmisen psykologiassa, negatiivilla asioilla on yleensä aina suurempi vaikutus mm. mielentiloihin. Pitää keskittyä positiivisiin asiohin, samalla tiedostaen kaiken väliaikaisuus. Siten hakeutuu positiivisiin asioihin. Se on kuin olisi laivalla merellä ja asettaisi kompassin neulan positiiviseen suuntaan, niin sinnepäin sitten menee. Jos hakee muiden epäonnea ja toivoo sitä, tulee hankkimaan sitä itselleen. Varsinkin jos haukkuu jotain ihmistä, mutta ko. ihminen ei välitä siitä, niin kenen omaisuudeksi tuo negatiivisuus sitten jää? Vastaus: Vain hänen jonka suusta se negatiivisuus on tullut ulos.
Ei kuulu sinulle mitä muut elämässään tekevät. Tee niitä asioita mistä tykkäät. Milloin viimeksi ajattelit että "tästä minä tykkään?" Päätä että teet huomenna jotain mistä tykkäät, kunhan se ei ole keltään pois eikä vahingoita ketään.
Noinhan sen kuuluu olla,millä vaan ihmiset saataisiin oppimaan tuo elämänasenne josta kirjoitat?
Maailma olisi heti kuin paratiisi eikä kohti tuhoaan liukuva helvetti niin kuin monessa tapauksessa nykyisinkin on ja on ollut niin kauan kuin elämää on planeetalla ollut.
Pelastusta aika moni Maassa rukoilee, mutta eipä ole pelastajia tullut eikä varmasti koskaan tule tuomituille.
Maapallo on ihmiselle elinkelpoinen, koska täällä on myöskin apinoita.
Ilmestyskirjan näkemykset eivät vastaa tuon ajan maailmankuvaa puhumattakaan mielikuvituksen mahdollisuutta. Veikkaisin kirjan ajankohdaksi 1850 luvun alkua.
Ensimmäisiä tietoisesti tehtyjä havaintoja sähköstä on 1700-luvun lopulta. Tuskin on edes ymmärretty valon merkitystä. On vain nähty mitä on nähty pimeällä.
Totta toinen puolì, sanoo mielipuoli, vain hullu voi ymmärtää Jumalaa.
Se joka toista ihmistä sanoo hulluksi, ansaitsee helvetin tulen. Näin sanoo Herra Sanassaan.
Jos ymmärtää jumalan on kylläkin hullu,noin päin se on.
Jonkinlainen kosminen vankila ilmeisesti ainakin osalle väestöstä.
...siis sieluille.
Siltähön tää näyttää.
Duunissa, korkeakoulutetut (jory)
paheksui matalapalkattujen
eväsrasioiden ulkonäköä.
Tää on asia, mistä kuuluu vielä perästä.
Ruoka- aika on noin 2-4 minuuttia ja
siitäkin napistaan kun mikrolla lämmittäminen
kestää 2 minuuttia - ja
siinä AJASSA PITÄISI VAIHTAA RUOKA
EVÄSRASIASTA LAUTASELLE.
Tarkennetaan, ettei kysesessä duunissa ole
taukoja - syömme työn ohella.
OLEMMEKO KIINASSA?
VAI SUOMESSA?
Mikään sopimus ei kiellä taukojen pitämistä,
johtajat kieltävät ne.
JA NYT NE NAPISEE EVÄSRASIOIDEN ULKONÄÖSTÄ!
Haluaako joku tietää mistä alasta on kyse?
ARVATKAA!
Napisijat ovat JORYssä
sosionomeja.
Ala on niille väärä, mutta HUIKEAA MITEN SOSIONOMISTA KUORIUTUU ITSE SAATANA.
Valta kuuluu Maassa ihmisille
Meidän Maa on vankilaplaneetta. Olemme tuomittuja Taivaan suuresta sodassa hävittyä. Sodan herra jota sanotaan lukemattomilla nimillä taisteli Jumalaa vastaan. 1000 vuotta ennen ajanlaskua ihmiset olivat kehittyneitä ja kaikki tuhottiin ja ihmisen historiassa Maassa tuli tuhatvuotinen taantuma.
Millä taustalla sanna ja sauli ovat maassa?
Jos tämä on vankilaplaneetta, ne ovat tehneet jonkin rikoksen,
josta ne on tuomittu maahan
ja ne jatkaa samaa edelleen.
jos tää Biden Sanna - planeetta on helvetti,
mikä on jumala?
Itse saatana?
Jokainen lääkäriksi tunnustatutuva…
on jonkin liskon jälkeläinen.
Niiden käytöstä ei voi muulla tavalla selittää.