Sotasurkimus venäjä

Ukrainan sota on paljastanut karun totuuden venäjän sotimisesta. Vain massalla ja ampumalla kaikki pas"kaksi venäjä etenee. Uutta tekniikkaa ei ole,esim droneja ei venäjä ole pystynyt kehittämään. Täsmäaseita ei ole, sodanjohto on sekoilua, siviilejä ammutaan,sotilaat ryöstelee. Ihan kuin 500 vuotta sitten.
Taitaa venäjän aseteollisuus menettää kaikki tilauksensa,mitä romulla tekee.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos venäjä hyökkää johonkin natomaahan,on musikoilla kiire uralin taakse

Äänestä

Venäjän sotilasmahti on maailman toinen napa, jonka vaikutusvalta niin taloudessa kuin sotilaallisuudessa kasvaa päivä päivältä, varsin nyt Putinin ottaessa taloudellisen ja sotilasllisen johdon itselleen.

Ukrainassa denatsifikaatio etenee aikataulun mukaisesti. Rauhanturvaajat lähestyvät Hersonin alueella vauhdilla Djepriä.
Seuraava aikataulu on tietysti Moldova. Aikataulutettua on myös Arktiksen ottaminen hallintaan sekä Alaskan, joka on vanhaa venäläistä aluetta, vapauttaminen USA:n miehityksestä.

Venäjä - Pohjois Korea voimakaksikko tulee vielä näyttämään närhen munat maailmalle.

Äänestä

Venäläisten sotilaiden ainoa motivaatio on ryöstää ja raiskata, siinä sivussa myös kiduttaa ja tappaa. Eivät he taistele oman maansa ja kansansa puolesta kuten ukrainalaiset. Venäläiset ovat täysin moraalittomia rikollisia, palkkamurhaajia.

Äänestä
  • Tietoisku:

    ”Venäjän vallanneet johtavat bolševikit eivät olleet venäläisiä. He vihasivat venäläisiä. He vihasivat kristittyjä. Heitä motivoi etninen viha. He kiduttivat ja teurastivat säälimättömästi miljoonia venäläisiä. Lokakuun vallankumous ei ollut 'venäläinen vallankumous'. Se oli vieraan kansan valloitusretki Venäjällä. Lähes kukaan ei ymmärrä tätä vieläkään, mikä todistaa, että kansainvälinen valtamedia on saman heimon käsissä.”

    Nobel-palkittu kirjailija Aleksandr Solženitsyn.

    Talvella -40 oli divisioona kasaareja matkalla Ouluun paraatiin - matka ei sujunut suunnitelman mukaan - tyssäsi Raatteen tielle - olivat junalla Ukrainasta.

    Nuo kaikki olivat Ukrainasta:
    4 822 kivääriä
    190 pikakivääriä
    106 konekivääriä
    29 panssarintorjuntatykkiä
    71 kenttä- ja ilmatorjuntatykkiä
    43 hyökkäysvaunua
    10 panssariautoa
    16 ilmatorjuntakonekivääriä
    1 170 hevosta 260 kuorma-autoa
    20 traktoria
    15 moottoripyörää
    47 kenttäkeittiötä
    2 henkilöautoa

    https://aijaa.com/WGd9NC
    https://areena.yle.fi/1-50646074
    https://aijaa.com/Ks9S09

    Äänestä

No aika heikosti se 🇺🇸 on pärjännyt kanssa viime sodissa Irak, Lipya, Syyria ja Afganistanissa vaikka heillä on maailman hienoimmat ja nykyaikaisemmat aseet...
Nämä 🇺🇸 HYÖKKÄYS SODAT on kohdistunut kehitysmaihin ja ainoastaan ovat pärjänneet pommittamalla ylivoimalla maat maantasalle...mikäli jalkautuvat näihin kehitysmaihin niin pataan on tullut...

On noi amerikan pojat hurjia..😂
https://youtu.be/l67mnbPlfMY

Äänestä

Itse sanoin jo talvella, että venäläisten vuoksi ei kannata Natoon mennä maksumieheksi. Venäläisistä ei ole sotilaallisesti juuri vaaraa Moldovaa isommalle maalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ukrainan sota on paljastanut karun totuuden venäjän sotimisesta. Vain massalla ja ampumalla kaikki pas"kaksi venäjä etenee. Uutta tekniikkaa ei ole,esim droneja ei venäjä ole pystynyt kehittämään. Täsmäaseita ei ole, sodanjohto on sekoilua, siviilejä ammutaan,sotilaat ryöstelee. Ihan kuin 500 vuotta sitten.
Taitaa venäjän aseteollisuus menettää kaikki tilauksensa,mitä romulla tekee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu