1. Tällä hetkellä maailma on valtaosaltaan taloudellisesti, poliittisesti ja sotilaallisesti länsimaiden hallinnassa. Koska valtaosa länsimaiden asukkaista ilmoittaa uskonnokseen kristinuskon eri haarat, voidaan sanoa, että kristityt hallitsevat nyt maailmaa."
2. Tällä hetkellä Kimi Räikkönen kulkee McLarenillaan kovempaa kuin yksikään toinen formulakuski. Koska Kimi Räikkönen ja valtaosa McLarenin ja Mercedeksen työvoimasta ilmoittavat varmasti uskonnokseen kristinuskon eri haarat, voidaan sanoa, että kristityt hallitsevat nyt formulamaailmaa."
Kaksi väitettä
Tepponen
2
141
Vastaukset
1. Kristityt hallitsevat maailmaa.
2. Kristityt hallitsevat Formulamaailmaa.
(Koska Formulamaailma on kuitenkin varsinaisen
maailman alalaji,voidaan se sisällyttää 1:een.
Siis:
1. Kristityt hallitsevat maailmaa.
2. Monien Kristittyjen mielestä Saatana hallitsee
maailmaa.
3. Siis, näiden Kristittyjen mielestä Kristityt =
Saatana.
4. Nämä Kristityt kuuluvat Kristittyjen joukkoon.
5. Niinpä heidän mielestään he kuuluvat
Saatanan joukkoon.- seuraavaa
Mene ottamaan lusikallinen kalanmaksaöljyä ja hunajaa.
Niissä on paaljon hyviä aineksia.
Aurinkoa päivään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202091
- 1571984
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281946Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141202- 51997
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon33789