Illalla tulee ohjelma käytettyjen alushousujen myyjästä. Tätä saamme verorahoilla!
Jälleen laatua yleltä!
Anonyymi
4874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Rakel Liekki pomonaisena varmaan tämänkin ohjelman valinnut
Hieno vinkki 50 000:lle sohvalla lojuvalle elämäntapatyöttömälle persulle työllistää itsensä.
Varmaan ihan napakymppi ohjelma kanavan katselijoille. Ikävintä tässä on ettei noita kanavia mitä ei katso, saa maksukortille vaan on pakko rahoittaa.
Nyt sanan varsinaisessa merkityksessä tulee paskaa taas yleltä
Kultturicoktail ja Viimenen sana ja amen, siinä Ylenanti taas kerran joka ei todellakaan kiinnosta ja muuta sitten ei tulekaan kuin huonoja uusi sarjoja joita ei tosiaan jaksa eikä huvita katsoa. Kiitos vaan tästä ikuisuus Yle-verosta taas kerran Kiuru.
Koska alkaa Rakelin ja lassin panokoulu?
On se hyvä näyttää ihmisille keinoja tienata kun rahat loppuu tässä maassa. Sairas maa ja sairaammaksi tulee. Tarvitsemme apua. Rahat loppu.
Auttaa ihmisiä, joilla ei ole varaa ostaa uusia?
No mitä sitten? Ei sun nutipää ole pakko sitä katsoa. Kaikesta täällä pitää itkeäkkin.
Joo ei ole pakko katsoa mutta ON PAKKO MAKSAAA !!!
Kuulehan nyt Sinä, jonka polla on tyhjää täynnä. YLE rahoitetaan verovaroin, ymmärrätkö? Siellä on kohta johtajana joku kehäraakki, joka putoaa eduskunnasta, niin ja saa sikapalkan. Tämmöinen PASKAkanava, jonka ME rahoitamme, niin MEILLÄ ON OIKEUS VAATIA laadukasta ohjelmaa, eikä vanhenevia ex-porno"tähtiä", joiden kuluttava huoraaminen näkyy naamoista. Katso vaikka hallituslehmiä, maalikerrokset ei pysty peittämään lumpustelun jälkiä.
No vaadi sitten sitä laadukasta ohjelmaa äläkä täällä vingu! Ei se siitä täällä itkemällä muuksi muutu.
Kerropa kuule sinä, jonka pää on yhtä ja samaa umpiluuta otsasta takaraivoon saakka, miten Yle voisi tehdä ojelmat niin, että kaikki ohjelmat tyydyttäisivät kaikkia.
Kaikki ohjelmat eivät kaikkia tyydytä, siksi täytyy tarjota monipuolista ja joskus erikoisiakin ohjelmia. Minä en katso murha ja rikosohjelmia , koska mielestäni niitä tulee liikaa. Kalsarin myyjiä voin kyllä seurata, sellaista ei mielestäni ole aikaisemmin tullut. Yleensäkkin näytetään liikaa ihmisten tappamista, eikä juurikaan, miten ihmisiä tehdään.
Miksi sinä tosiaan täällä tuota asiaa itket? Miksi et ota yhteyttä YLE:een jos on kerran noin paha olla. Ei se täällä ulvomalla muuksi muutu. Suoli24:n foorumi ei ole mikään YLE:n ohjelmista päättävä taho.
Älä sano. Niin moni asia maailmassa on muuttunut juuri suomi24-palstan ansiosta.
Mä haluaisin maksaa vain siitä, mitä käytän.
Maksaisin mieluummin vaikka enemmän ohjelmistosta, jonka takana voin seistä kuin tukisin viidettä vasemmistolaista viidettä kolonnaa.
Kyllä laadukasta ja monipuolista ohjelmaa ylellä on riittävästi. Jokaiselle jotakin ja niin pitääkin.
Kuvitelkaa jos oltaisiin maikkarin varassa ja aamusta iltaan tulisi kauniita ja rohkeita, hyivittu....
Säästetään sähköä, suljetaan YLE talveksi TV:n osalta.
Me olemme jo aikoja sitten luopuneet tv. Tietskaltakaan Emme Yleä seuraa.
No problem.
Ylen osittaisessa siirtymisessä aikuisviihteeseen siinä on pelkkä kaupallinen intressi
Miltä tuntuu hävitä Ukrainalle?
Onko Suomi sodassa Ukrainan kanssa?
Terv. Raatteen tie 44 div.
Huonosti koodattu botti tunkee ketjuihin täysin aiheeseen liittymättömiä viestejä.
Tämä on yksi YLEismädättäjän mädäysteemoista, aiemmin muiden muassa:
https://areena.yle.fi/podcastit/1-51003569
https://yle.fi/uutiset/3-12184459
joissa mainostilaa/-aikaa saa yksi ja sama pervo kauppias. Kumma ettei myynnissä ole käytettyjä kuukautissuojia kuten tamponeja.
YLEn pitäisi laajentaa tarjontaansa muihinkin seksuaalisiin mieltymyksiin/parafilioihin kuten hebefilia, jotta lain määräämä tasa-arvo toteutuu.
Minusta ulosteilla kyllästettyjen naisten alushousujen kaupan esilläpitäminen liittyy jotenkin äärifeminismiin.
On se todellinen lottovoitto syntyä tähän paskamaahan.
Se on persulla taas rankka päivä menossa jaxuhalit täältä sulle toveri hyvä.
Jopas otti koprofiili nokkiinsa (osuva ilmaus, ei sanaleikkiä).
Miten joku voi olla niin sairas, että haistelee toisen paskaisia kalsareita?
Ja YLE tekee tälääisesta vielä ohjelman!
Missä on journalismin etiikka Ylessä, vai pelkästään pornohuora liekkikö se päättää kaiken?
>Miten joku voi olla niin sairas, että haistelee toisen paskaisia kalsareita?
Niissä on liraus sitä nestemäistä eliksiiriäkin, jossa puolestaan on feromoneja. Feromonit ovat seksuaalisesti kiihottavia ja muutenkin mielellisesti virkistäviä kaikille seksuaalisesti lisääntyville lajeille, niiden kummallekin sukupuolle.
Terveet ihmiset (heterot) ovat parisuhteessa jatkuvasti vastakkaisen sukupuolen erittämien feremonien vaikutuksen alaisena, mutta kieroutuneilla (erityisesti homoilla, niin mieshomoilla kuin naishomoilla) niin ei ole. Homot etsivät kaikkia mahdollisia keinoja täyttääkseen tyhjyyden tunnettaan sekä parantaakseen erittäin latteaa täyttymyksen kokemustaan jotka vastakkaisen sukupuolen puute aiheuttaa.
Seuraavaksi myydään käytettyä kaljaa.
Aivan, käytettyä naisen nauttimaa kaljaa. Kieroutuneet ostaa tonkkakaupalla, sellainen kiihottaa niitä samalla tavalla kuin naisen haisevat pikkaritkin.
YLEismädätyksen mainosten tuella.
Kohta alkaa kela ja sossu kyselemään tästäkin bisneksestä. Ettei vaan asiakas saa pimeää rahaa? Sitten TE-toimisto ottaakin työllistämislistalleen käytettyjen pikkuhousujen myynnin.
Yle on sitä mieltä että seksityö ja kalsareiden myynti on tulevaisuutta?
Kyllä. Maanviljelys ja muu turha teollisuus voidaan lopettaa. Leipä tulee pöytään pyllynkuville naureskelemalla.
Sellaista kuin "seksityö" ei ole edes olemassa. Huora on ollut ja on yhä vain huora, ja vain idiootti sellaista käyttää.
oot aika peto yleistämään pienen pääsi mielipiteet viralliseksi totuudeksi 🤣🤣
Hienoa että annetaan ansaitsemisvinkkejä näin pula-aikana.
Mitä siinä on jos Pentti myy vanhat housunsa. Myydäänhän sitä käytettyjä polkupyöriäkin.
Kiitos päivän nauruista :))))
YLEn rahoitus verovaroin on lopetettava. Rahoitus on EU:n kilpailulain vastaista.
aloittajalla on itselläänkin peräkammarissaan kokoelma käytettyjä naisten alushousuja patjansa alla.
Oliko ohjelmassa linkkejä myyjistä, jotta persupojut saisivat erituoksuisia hankittua?
Mahtaakohan YLE enää palkata nykyään heteroita?
Työkkärissäkin kehotetaan perustamaan Only Fans
Etsivä löytää, Laatuohjelmia ilman mainoksia.
Katsopa vaikka huomisen tarjontaa!