Hoitajien alipalkkaus suistaa koko yhteiskuntaa pois raiteiltaan.
Sairaanhoiitajien palkkaluokka pitäisi saada samalle tasolle kansanedustajien palkan kanssa. Olen tässä aivan tosissani, ja kirjoitan asiaa tarkasti harkinneena. Hoitajien ammatti liittyy kansalaisten terveyden hoitoon. He hoitavat ihmiset pystyvyyteen elää yhteiskunnalle hyödyllisinä ja työkuntoisina ihmisisnä.
Hoitajien ammatti on eräs tärkeimpiä tekijöitä kansan hyvinvoinnin edistämisessä. Siksi heidän ammattiryhmänsä pitää olla myös palkaltaan korkeasti arvostettu ammatti.
Hoitajien palkkaus
8
173
Vastaukset 8
- Anonyymi
Vaikuttaa hyvältä ajatukselta. En ole ajatellut tällä tavalla ennen, mutta nyt tuntuu, että olen samaa mieltä.
- Anonyymi
Mitä terveys on, jota sairaanhoitajien tehtävänä on hoitaa, korjata ja ylläpitää?
Linkiissä WHO.n ajatuksia siitä:
https://www.terveyskirjasto.fi/dlk00903 - Anonyymi
Kunhan hoitajat saisivat edes saman palkan kuin muutkin korkeakoulun käyneet.
- Anonyymi
Hoiitajille oikea palkka. Se on vaatimus.
- Anonyymi
Ja oikea palkka on sitä linjaa, mitä aloituksessa mainitaan.
- Anonyymi
Asialinen aloitus. MUTTA JOKAINEN JOKA SAMAA MIELTÄ,YMÄRTÄKÄÄNMIKÄN ASIA EI ETENE TÄLLÄ PÄTTÄJILLE.Alkaka kirjoitaa suoraan eduskuntaan, kaupngin kuntien valtuustoon.Ilmasta s-postilla.TULETTE KULUKSI MYÖS!
- Anonyymi
Juuri näin on hyvä tehdä.
- Anonyymi
Tämä kristillinen video on puhuttu Sanna Marinille:
https://youtu.be/LR2mGNCHu4I
Samalla periaatteella voisi tehdä hänelle ja muillekin poliitikoille tiedotteita eri asioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2702204
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2661301- 221284
- 41836
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i137791Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237719Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa240715- 55547
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46481- 38468