Nyt jo rajat kiinni kaikilta venäläisiltä lopullisesti!
Venäläiset tulevat nyt väärillä rekisterikilvillä suomeen!
13
73
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärrän tarpeen tuunata rekisterikilvet ei-venäläisen näköisiksi, mutta vaihdettu rekisterikilpi on väärennetty rekisterikilpi.
- Anonyymi
Mistä tietää milloin venäläinen valehtelee?
Siitä että tämä aukaisee suunsa ja puhuu.- Anonyymi
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
- Anonyymi
Naurattaa kun muutamat suomalaiset sanoo et ei saa arvostela venäläsiä kansaa tai siis kuten 90-luvun alussa mun vanhemmat kerto tai puhuvat ryssistä mummo ja pappa kerto enemmän kerto evakoon ku tyly lähtö stalin joukoineen tuli 50-100 jäi sinne ei muuta paikaa kotia. Suomalaisita kaikki vangitiin ja kuoli hävis lähtö karjalasta oli nopee pappa kerto et heidän sinne jälkeen jääneistä kylän ihmistä ketään hän ei ikinä nähnyt niistä pari ehkä selvis stalinin joukot tappo ketä puhu suomeaputinilla sama meno ukrainassa.
- Anonyymi
Nämä ryssien autot heti takavarikkoon ja kuljettajan käännytys suoraan rajalta takaisin vanjalaan.
- Anonyymi
Myös matkustajat pitää käännyttää ja kaikilta pitää periä sakko. Kaikki eurot takavarikoitava.
- Anonyymi
Laittomia virityksiä. Pitää olla maatunnus.
- Anonyymi
Mutta vihatun venäjän kilvillä omistaja saa mustelmia ja auto lommoja
- Anonyymi
Pysyköön siellä Venäjällä ja syökööt hapankaalia. Yksikin venäläinen nainen kahmi Lidlistä kauheat määrät suklaata, porevitamiinitabletteja, kaakaota ja turkkilaista jogurttia. Ei taida kotimaan maku miellyttää.
- Anonyymi
Niistähän saa suuren voiton kun myy Venäjällä edelleen paikalliseen hintaan. Tekihän suomalaisetkin aikoinaan hyvää tiliä myymällä sukkahousuja Venäjällä turistireissulla.
- Anonyymi
Unohdin jo montako tuhatta venäjän rekkareilla olevaa autoa HS:n toinittajat löysivät lentoaseman parkkihalleista.
Noihin autoihin voisi joku näppärä vaihdella rekisterikilpiä.
Samalla voisi liimata pakoputket tukkoon.- Anonyymi
Mikähän on päivämaksu nykyisin? Parkkihallit luultavasti tuottavat voittoa.
Vuodessa kertyy monta euroa.
- Anonyymi
Kaikki ulkomaalaiset pois suomesta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847