Poppikone kertoi, että Marin oli ennen ministerivastuutaan kannattanut hoitureiden palkankorotuksia mutta nyt siis Lindenin ja "edus"-kunnan avulla sorvaa pakkolakia hoitureiden palkkatoiveiden torppaamiseksi.
Jooo' o sillä lailla, sanoisi Tarvajärvikin, jos eläisi !
Ja jos eläisi, varmasti kysyisi. vieläkö jaksatte äänestää "demari"-koiraa, sillä eihän se ole muuta kuin oman edun ja uransa asialla, teitä vastaan !!!
Eikä tämä ole ensimmäinen kerta !
t. haans.sea
Eliitti-"demari" käynyt taistoon Rivi-Demaria (hoiturit ) vastaan. Eikö olekin erikoista
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Marin kehotti pienipalkkaisia naisia yleislakkoon v 2018. Kyllä on ääni muuttunut kellossa kun nyt tekee pakkolakia.
- Anonyymi
Tässä suhteessa Eliitti-"demari" toimii kuin Petos-Soini ja kertoo vain kuinka "lojalleja" poliitikot (petturit) ovat kansaa kohtaan. Rosvoiksi kutsuisin, jakaavat rahaa ulkomaille hullunlailla ja matuttavat. En ole koskaan äänestänyt "demaria" enkä äänestä !!!!!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
T. haans.sea - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä suhteessa Eliitti-"demari" toimii kuin Petos-Soini ja kertoo vain kuinka "lojalleja" poliitikot (petturit) ovat kansaa kohtaan. Rosvoiksi kutsuisin, jakaavat rahaa ulkomaille hullunlailla ja matuttavat. En ole koskaan äänestänyt "demaria" enkä äänestä !!!!!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
T. haans.seaNo niin sopulit, pieni vinkki äänestämisestä ja sen tarpeellisuudesta (tapauskohtaisesti)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17567596/sano-yksikin-perusteltu-syy-miksi-palaisin#comment-116480323
t. haans.sea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948321
- 403982
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021926- 241420
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html361341Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,331153Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121100Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53867Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31842Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29807