Sano yksikin perusteltu syy miksi palaisin

Anonyymi-ap

nukkuvista äänestäjäksi?

17

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ööööööööööö

      voit vaikuttaa siihen jaetaanko verokertymä miten. ok?

      itse en viitsi vaivautua äänestää enää vaikka pitäs kyllä

    • Anonyymi

      Onko se auttanut. Ovatko asiat menneet parempaan suuntaan.

    • Anonyymi

      Jos olet töissä ja pärjäät työtulollasi, on se ja sama mitä teet. Sillä tosiasia on, että äänestit mitä tahansa, KAPITALISTIT voittaa suomessakin aina vaalit ja duunarit häviää ne.

      Jos olet yhteiskunnan tuilla eläjä, kannattaa olla nyt juuri varuillaan, sillä jo KaKo eli kansallinen kokoomus voittaa vaalit, se tulee Leikkaamaan näitä sinun etuuksiasi joka tarkoittaa että elämästäsi tulee taloudellisesti tiukempaa.

      KaKo eli kansallinen kokoomus on Kapitalistien edunvalvoja ja kuten edellä sanoin, silloin häviävät kaikenlaiset tukien nostajat koska porrrvari ei toiselta porrrvarilta leikkaa, se on varmaa. (korppi ei toista korppia... jne )

      Terveisin Haans.sea

      • Anonyymi

        Ei vasemmisto halua että vaurastuisit. Voisit äänestää väärin.


    • Anonyymi

      Jokainen käyttämättä jätetty ääni voi olla ääni "sosiaalidemokratialla" ihmisiä huijaavalle EU:n edunvalvontakoneistolle. Jokainen itsellemme annettu ääni on ääni paremmalle huomiselle. Jos emme muuta äänestyskäyttäytymistämme, saamme sitä mitä tilaamme: velkaa, velkaa, velan päälle velkaa, sekä puppupopulismia, joka on velvollista pitää totuutena, vai muuten sinut eriarvoistetaan "huonoksi, yhteiskuntakelvottomaksi".

    • Anonyymi

      Haluatko sähkön nousevan ruoka tuota saatanan siirtymää jatketaan

    • Anonyymi

      Haluatko että palkkasi laskee 40%

    • Anonyymi

      Mitä enemmän äänestäjiä, sitä rajumpi rökäletappio mariinille :)

    • Anonyymi

      Sinunkin äänesi perussuomalaisille merkitsee!

    • Anonyymi

      Sanna Marin on saatava pois politiikasta!

      • Anonyymi

        Jep akka on aivan liian fanaattinen. Joo kova puhumaan, mutta kun aina on se EU.

        Mitä se marin oikeen pelkää? Pelkääkö se, että jos suomi tekee itsenäisen ppätöksen jossain asiassa kysymättä EU:n lupaa, niin EU saattaa torua Sannaa?

        Esim. toi rajakiista ja venäläisten turistiviisumit. Nyt Sanna tutkituttaa virkamiehellä viikkotolkulla EU säädöksiä, jos niistä vaikka löytyisi jokin kohta joka estäisi suomen valtiuon itsenäiset päätökset ja antaisi EU päättäjille mahdollisuuden näpäyttää Sanna virheestä!!!

        Sanna Marin on vienyt virheettömyyden äärimmäisyyksiin. Jos minä olisin suomen pääministeri, tekisin suomen kannalta tärkeät päätökset hallituksen ja eduskunnan toiveiden mukaan, tavittaessa järjestettäisi kansaäänestykset ja sitten vaan toimittaisi. Jos EU ottaisi nokkiinsa niin sitten katottaisi mitä se EU meille mahtaa. Tuo Sanna pelkuruus teettää ihan vitusti turhaa työtä.


    • Anonyymi

      Jos et halua muuttaa mitään ja kaikki on ihan ok, jatka samaan malliin.
      Jos haluat turvata omien vanhempiesi hoivan, lastesi koulutuksen, sairaudesta johtuvan työkyvyttömyyden tai ihan mitä muuta tahansa, mieti.

      Älä lankea helppoheikkeihin. Ajattele itse. Äänestämällä osallistut omaan tulevaisuuteesi demokraatisessa maassa.

    • Anonyymi

      Kun et äänestä se menee marinin ja kok puolueen hyväksi.

    • Anonyymi

      Kuvitteleeko ,joku että äänellä ja,puolueilla on merkitystä?
      Poliitikot ovat poistuva ammatti,valehtelijoita ja rikollisia.
      Emme tarvitse heitä pellejä.
      Tämä meno ei jatku joten turha haaveilla,olevansa joku teeveessä ja saavansa mafialta rahaa.

    • Anonyymi

      ei ole mitään syytä, kaikenlisäksi talvi on tulossa, jatka vaan horrostamistasi.

    • Anonyymi

      No prkl, se antamaton ääni pahimmassa tapauksessa voi mennä jopa vihreille.

    • Anonyymi

      onneksi persukannattajat ovat ainoana kannattajakuntana tajunneet, että äänet menee aina hukkaan, koska mieleisiä ei koskaan voi saada valtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      408
      3109
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2289
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      67
      2263
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      19
      1920
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      174
      1443
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      8
      1317
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1119
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      43
      990
    9. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      100
      870
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      85
      857
    Aihe