Suomen venäläiset denatsifikaatiota vastaan

Mutta jostain syystä Bäckmannen joukossa ovat ne joilla vintti viiraa.
https://youtu.be/uGkORQ65YmQ

Kremlin-mielinen huutelija yritti varastaa Maksim Galkinin show’n Helsingissä – välikohtaus päättyi tavalla, joka sai ukrainalaisen Feruzan muuttamaan mieltään Suomen venäläisistä

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009004277.html
776
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Desantille on koittamassa suuri tilinteon hetki.

1Äänestä

Desantin porukka ei käy töissä, nukkuvat puoleen päivään ja yhteiskämppä lemuaa kuin vatsatautisen haisunäädän perse.
Iltapäivä dokataan ja ajatusten Tonava ryöpsähtää käyntiin.

1Äänestä

Venäjältä ovat lähteneet pääasiassa ne, jotka eivät ole sulattaneet järjestelmää. Suomen venäläisistä osa on varmasti Kremlinkin kannalla, mutta suurin osa ei ole. Suomi edustaa heille poliittista vapautta ja turvallisuutta. Meillä ei ole mitään syytä syrjiä heitä.

2Äänestä

Pietarin tiltujen kommentteja ei vielä yhtään.

1Äänestä

"Mutta jostain syystä Bäckmannen joukossa ovat ne joilla vintti viiraa"

Minusta olisi erittäin omituista jossa siellä olisi normaaleja selväpäisiä suomalaisia.

Siellä on ne ylivoimaisesti hitaimmat siittiöt edustettuina.

1Äänestä

Fennomatkat keskeyttää rikosepäilyjen takia väliaikaisesti toimintansa ja selvittää pilottimatkalla 21.-23.10.2022 tapahtuneita laittomuuksia.

Fennomaan edustaja on toimittanut raportin koskien matkan aikana tapahtuneita väärinkäytöksiä, jotka hän todisti Pietarissa. Selvitys alkoi maanantaina, kun olin varmistanut matkalaisten turvallisen kotiinpaluun.

Kosti Heiskanen on kavaltanut Fennomaan rahat ja varastanut ennakkomaksut eikä hän sovitusti suostunut tilittämään Fennomatkojen osuuksia.

Lisäksi on syytä epäillä, että suomalaiset turistit on ystävyysmatkan ohjelman vastaisesti liitetty laittomaan raha- ja tavarakeräykseen, jonka kohteena on ollut Venäjän asevoimien laitos. Sellaisesta ei olla sovittu.

Selvitämme nyt tapahtumia Fennomaan yhteistyökumppaneiden ja Venäjän viranomaisten kanssa.

Olen pahoillani joutumisestamme rikosten uhriksi. Mutta mikä tärkeintä, tietojeni mukaan matkalaiset ovat kunnossa eikä ketään heistä ole syytä epäillä mistään. 🇫🇮🙏🇷🇺

Tajuutteko?

Äänestä

Seassa on sekavia putinisteja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta jostain syystä Bäckmannen joukossa ovat ne joilla vintti viiraa.
https://youtu.be/uGkORQ65YmQ

Kremlin-mielinen huutelija yritti varastaa Maksim Galkinin show’n Helsingissä – välikohtaus päättyi tavalla, joka sai ukrainalaisen Feruzan muuttamaan mieltään Suomen venäläisistä

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009004277.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu