Kamppailu tullaan käymään Kristityt vastaan muut.
Muut ryhmässä voi olla paljonkin erilaisia ajatusmalleja ja he voivat kinata keskenään.
Muut ryhmässä voi olla paljonkin erilaisia ajatusmalleja ja he voivat kinata keskenään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siinähän käytte ei paljon kiinnosta ...on tässä tähdellisempääkin tekemistä .
"Muut ryhmässä voi olla paljonkin erilaisia ajatusmalleja ja he voivat kinata keskenään."
Tuskin läheskään yhtä paljon kuin kristityt. Viimeksi lukemani tieto kertoi kristinuskon jakaantuneen jo yli neljääntuhanteen opillisesti erimieliseen lahkoon. On siinä ollut hiuksissa halkomista.
Tämä tulee teille ylimielisen pöyhkeille kristityille aina täytenä yllätyksenä, mutta ylivoimaisesti suurin osa maailman ihmisistä ei ole kristittyjä. Ettekä te kristityt omista maapalloa, vaikka niin aina luulettekin.
Kristittyjä on kuitenkin maapallolla 2,4 miljardia, islamin uskoon uskovia 1,9 miljardia ja hindulaisuuden kannattajia noin 1 miljardi.
Ranskassa on prosentuaalisesti eniten ateisteja Euroopassa ja Ranskassa on viime vuosien terrori-iskujen varalta erityisen tiukat turvatoimet ympäri Ranskaa. Matkailijalle suositellaan pitämään auton ovet koko ajan lukossa ja käsimatkatavarat auton lattialla ja matkailijoita kehoitetaan välttämään isoja ihmisjoukkoja. Ateismi kantaa hedelmää Ranskassa.
Ja 'kristittyjä' on joka lähtöön.
Toivottavasti Jumala kaataa katkeran kärsimyksen maljan pian ihmiskunnan päälle ja panee nöyrtymään Hänen voimansa edessä.
Miljardit ihmiset ja joukossa lähes kaikki kristityt uskovat röyhkeään evoluutiovalheeseen ja pilkkaavat luomisen kunniaa.
vauva.fi:ssa tapahtuu seuraavaa:
Kaikki kristinuskoa kyseenalaistavat keskusteluketjut poistetaan toistamiseen.
Mitä tämä kertoo meille kristityistä?
Sen takia me aletaan poistamaan myös kristittyjen viestejä ja mahdollisesti, jos onnistuu, myös keskusteluketjua. Itse ovat sen käytöksellään aiheuttaneet.
Jos heiltä tulle saarnoja ja muitakin viestejä, ne poistetaan, koska he poistavat kokonaisia viestiketjuja jossa kyseenalaistetaan kristinuskoa. Eilen poistettiin jälleen useita aloituksia. Jotkut kestivät vain muutaman minuutin tai vähemmän. Kaikki vastustajat käännytetään väkisin kristinuskoon, kuten keskiajalla. Ilmeisesti meillä muilla ei-kristityillä ei ole enää vapaata valinnanvaraa valita muuta kuin kristinuskoa. Pakottamista. Aivan kuin eläisimme keskiajalla.
Tämä on todellinen esimerkki todellisesta totalitaarisesta lahkosta. Se on todellakin oppikirjaesimerkki psykologisesta zombifioinnista.
vauva.fi:
Kaikki kristinuskoa kyseenalaistavat keskusteluketjut poistetaan toistamiseen.
Mitä tämä kertoo meille kristityistä?