Eihän se käy laatuun, että ei hypi eu-mafian pillin tahtiin.
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009079011.html
""Eurooppa ajaa tavallisen unkarilaisen etua, kun Unkarin hallitus pakotetaan panemaan korruptio kuriin ja korjaamaan julkisten hankintojen prosessejaan.""
Ajattele, eu-mafia ajaa "tavallisen unkarilaisen" asiaa, koska tavallinen unkarilainen ei sitä itse osaa. Oletko huomannut sen ajavan myös tavallisen suomalaisen - vaikka sinun tai sairaanhoitajan - asiaa =? Huomaa, en nyt siis todellakaan tarkoita eu-eliittiä, sitä suomalaistakaan eu-vehkeilijää, joka sinua päivä päivältä ankarammin rahastaa.
Jäiköhän tavallisen "britin" asiat eu-mafialta kokonaan hoitamatta, kun ottivat kerralla hatkat ? Näyttivät ihastuneen monarkiaan, eikö totta.
Mutta tosiaan, sellaista peliä valtamedialta tällä kertaa. Ei ollut ensimmäinen eikä viimeinen kerta, kun herrrliinin sanomatkin teitä jallittavat !
T. haans.sea
EU-mafia aikoo pistää Unkarin oo jennukseeen !
11
52
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi juuri nyt kun Unkarin pitää äänestää Suomen Nato jäsenyydestä? Liittyykö tämä Fortumiin?
- Anonyymi
Miksi ihmeessä tämä nyt fortumiin liityisi? ja sikäli mikäli tämä eu päätös nyt laittaa unkarin hallituksen sekasin niin nato päätöstä sieltä sadaan odottaa.
- Anonyymi
Nato ja EU ovat eri organisaatioita.
- Anonyymi
Örkki vauhdissaan!
- Anonyymi
Unkari maksaa Suomelle potut pottuina eikö ratifioi sopimusta.
- Anonyymi
Mitä olemme tehneet veljeskansallemme muuta kuin ehkä käyttäneet heidän maksullisia naisia FORMULA-kisoissa =?
- Anonyymi
Silloinhan Unkarilta jää kymmenet miljaardit saamatta sillä magjaarit tarvitsevat Suomea enemmän kuin Suomi tarvitsee Unkaria.
- Anonyymi
Pienen ihmisen pieniä ajatuksia.
- Anonyymi
Tottakai Unkari on pantava ojennukseen. Vapaamatkustajia ei tarvita.
- Anonyymi
No mutta miksi Unkarin pitää väkisin pysytellä EUn jäsenenä jos se on Unkarille noin vastenmielistä? Eroaminen on ihan vapaaehtoista. Kukaan eikä mikään estä. Esimerkkiä voivat katsoa Iso-Britanniasta.
- Anonyymi
Putin pelastaa Ukrainan sekä myös Unkarin: narkomaaninatseista, valkoposkihanhilta, demokratiasta, iljettävyyksistä, väestönvaihdolta, ydinsodalta, ilmastokatastroofilta, elintason laadulta ja hippimusiikilta.
Putin tarjoaa tilalle: isänmaallista kommunismia / fasismia, varmaa kuolemaa sodassa, Ladan, lisää viinaa, novitshokkia, vittumaisia vaalivirkailijoita, homoseksiä raiskauksen muodossa, KGB:n kidutuskammioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2609740K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1785493Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1565109PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *694780- 1902304
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122209Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3001819- 901537
- 211461
- 411103