EK-mediat estämässä sananvapauksia, perhesurmien verukkeella

Anonyymi-ap

Kiinnitti huomion, kuinka halpamaisesti äärioikeisto IL , piiloutui perhesurmattujen lasten ja naisten selkien taakse, vaatimaan kansan- ja sananvallan, yksilöidenvapauksien kaventamisia, sananvapauksien estämisiä, jääkylmän eriarvoistetun yhteiskunnan, keskellä oireilevien kansalaisten vaientamista ja kovempaa kontrollointia, eli äärioikeistoekstremististä poliisivaltiota.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/40241b93-99df-47ad-9bff-76ec433898dd

Täysin asiatonta väittää, että kukaan tiedonhaluinen, ryhtyisi tappamaan, tai kukaan vaikkapa 5G-säteilyn tutkituista terveysriskeistä huolissaan oleva. Kyllä se ennemminkin niin päin on, että tiedonsaannin vähyys, tiedonvälityksen riittämättömyys, anemia asiauutisten saannin suhteen, lisää epätoivoa ja pahoinvointia yhteiskunnassa.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuuttamiseläkeläisten, ennenaikaiset köyhyyteen tappamiset, iso, korjaamaton köyhyysongelma, suuri eriarvoistaminen, kuilu pörssirikkaiden ja jo pudotettavan entisen keskiluokan ja pienituloisten kansalaisten osana, on varmasti se todellinen syy, niin perhesurmien, kuin muunkin, tavallisten ihmisten suuren pahoinvoinnin taustalla, nykyisessä kahtia jaetussa Suomessa. Eivät sananvapauksien jäljellä olevat rippeet ja kansalaisten halu aitoon tiedonvälitykseen.

https://www.theguardian.com/society/2019/jun/24/austerity-and-inequality-fuelling-mental-illness-says-top-un-envoy

Siitä ei vain näy uutisia, kuin vasta pakon edessä, joten ek-medioitten on syytä katsoa syvälle peiliin, eikä vaatia vielä ahdistavampaa vaientamiskulttuuria, kuin se jo ennennäkemättömällä tavalla nyky-Suomessa on.

2

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      136
      2051
    2. 121
      1425
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      332
      1203
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1132
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1131
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1109
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      947
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      945
    Aihe