Muistan, kun Ville Niinistöltä kysyttiin eräässä haastattelussa, että haluaisitko, että kaikki ihmiset muuttaisivat maalta kaupunkiin. Hän vastasi, että kyllä.
Harkimokin sanoo, että on selvää, että urbanisoituminen jatkuu ja ihmiset muuttavat kaupunkeihin. Hm, taitaa virta olla toiseen suuntaan, kun monet haluavat pois, ainakin Helsingistä.
Ei voi kuin ihmetellä tätä täysin luonnosta vieraantunutta porukkaa. Kyllä se on maaseutu, joka ruokkii myös ne kaupunkilaiset, kunhan luonnosta vieraantuneet päättäjät eivät vie edellytyksiä elää täällä maalla.
Sudet saavat raadella vapaasti hirvieläimiä, lampaita, koiria ym. Turvetta ei saa käyttää.
Metsiä tuhotaan valtavat määrät tuulipuistojen tieltä ja samalla pilataan viihtyvyys maaseudulla näillä maiseman pilaajilla ja menee siinä samalla monien luonnon eliöiden ympäristökin.
Tavallinen ihminen on täysin voimaton näitten järjettömien päätösten edessä.
Vihreät ja NYT
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393306Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk792914Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402287Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1132206Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1422080Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472021Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121436Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville241314- 1281022
Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014