No, länsihän on AINA ollut Neuvostoliitto/venäjän vihollinen

Anonyymi-ap

Neukkulan aikaan se länsi oli heille se suuri paha, ja Putin on neukkuajan kasvatti. Joten Putinin puheissa ei ole mitään ihmeellistä.

Suomalaisilla putinisteilla olisi jo korkea aika muuttaa venäjälle.

5

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tismalleen.

    • Anonyymi

      Tsaarin-aika venäjä oli osa eurooppaa-

      Venäjän liittymisestä EU seen ja NATOon puhuttiin aiemmin-

      ilmeisesti lännellä kuitenkin jotain venäjää vastaan-


      ja siksi tämä tilanne-?

      lännessä vaan ei voi saada oikeaa tietoa asian perimmäisistä syistä ja siitä miten illuminatissa asiat on.

      • Anonyymi

        Taaskin persujen alotus tolloilua-

        Mazzinin vapaamuurari-kirjeen ohjeiden mukaan I maailmansota tehtiin jakamaan Eurooppa itäiseen ja läntiseen-

        siitä alkoi tuo hajota ja hallitse hölmöys- joka elää yhä vahvana RKP-lahtarikaratia-suomen persunatseissa?


    • Anonyymi

      Tosin päin sama homma. Miksi USA.n pitää ängetä sotajoukkoineen Venäjän rajoille, kun ei se itsekään ole hyväksynyt Venäjän sotilasyhteistyötä Kuuban kanssa?

      Pienellä köyhällä Kuuballa ei ole mitään mahdollisuutta häätää maaperänsä miehittäjää, USA-Luciferia, pois maaperältään, kun USA on pitänyt rikollisin keinoin anastamaansa Quantanamoa hallussaan lähes vuosisadan ajan. Kuuba olisi tarvinnut, ja sillä olisi pitänyt olla oikeus saada Neuvostoliiton, tai myöhemmin Venäjän apu, voidakseen häätää sen maita rosvonneet amerikkalaiset pois maastaan.

    • Anonyymi

      EU ja venäjä yhdistyy näinä päivinä.

      EU on konkurssissa ja tarttee mm kaasua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4923
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1489
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1401
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1129
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      957
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      739
    Aihe