Ainaki täälä E-Pohjanmaalla. Kierto päälle.
Tuloo kylymä yö!
Anonyymi-ap
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lyäkähätte painiks siell Pohojanmaalla niin tulloo lämmin.
- Anonyymi
Nyt ilmalämpöpumput päälle. Taika-energiaa fysiikan lakien vastaisesti. Kyllä suomalainen uskoo, kuten kaiken muunkin kun ei tiedä.
- Anonyymi
Lestateltoissa on kosan lämmittimet.
- Anonyymi
Se Laihialainen ilmalämpöpumppu on mainio keksintö. Siitä kehittyneempi versio on laittaa pihalle pellettipoltin ja pumpun imuputki seinän läpi pirtissä olevaan pumppuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1161144
- 991099
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291847